Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
04/07/2023 - 15:35

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Domki na Górce w Wierchomli Małej idealne dla miłośników rowerów i gór w jednym

Domki na Górce w Wierchomli Małej w gminie Piwniczna-Zdrój to miejsce wręcz wymarzone dla tych, którzy uwielbiają eksplorować okolice na rowerze a jednocześnie są miłośnikami gór. I tu właśnie zabieramy Was dziś w ramach projektu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi”.

Parafrazując cytat z kultowej komedii „Kiler” powinniśmy napisać: Wierchomla Mała i wszystko jasne. Dlaczego? Zacznijmy od lokalizacji Domów na Górce. Obiekt znajduje się zaledwie 100 metrów od stacji narciarskiej, której kolejka latem obsługuje również rowerzystów. Możecie wjechać i zjechać. Po wjeździe macie na trasie – w lewo - Bacówkę nad Wierchomlą – dalej przez Runek – dostaniecie się na Jaworzynę Krynicką.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Willa Świetlana, brama do piwniczańskich skarbów

Z Bacówki nad Wierchomlą szlakiem turystycznym i trasami rowerowymi dojedziecie:
- pierwszy kierunek - do Piwnicznej-Zdroju i dalej alternatywnie albo na Słowację do Mniszka nad Popradem albo do Rytra, Starego Sącza i Nowego Sącza
- drugi kierunek – przez Żegiestów do Muszyny a dalej Krynicy-Zdroju, tu też dzięki połączeniom przez kładki nad Popradem możecie zahaczyć o Słowację.

Wszędzie przystanki dla rowerzystów – najnowsze to te przy wyremontowanych właśnie dworcach PKP w Dolinie Popradu ze stacjami serwisowymi. Ba, z dworców w Dolinie Popradu kursują pociągi mogą Was zabrać – z rowerami – w głąb Słowacji. Tylko wziąć turystyczny przewodnik do plecaka, wsiąść na rower i korzystać. Cerkwie, klasztory, zamki, cuda natury jak muszyńskie mofety, place zabaw, skate parki, parki linowe, baseny i karczmy. To wszystko na wyciągnięcie ręki. Rzut beretem jest też klimatyczna karczma. I jeszcze - w całej okolicy macie mnóstwo źródeł wód mineralnych, które m.in. idealnie regenerują po większym wysiłku fizycznym. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: „Polana Piorun” to iście piorunujący zestaw atrakcji dla każdego

Teraz przejdźmy do samego obiektu. Czekają tu na Was 24 dwuosobowe pokoje z łazienkami z bezpłatnym Internetem. Jest miejsce, żeby posiedzieć na kocu czy na leżaku, tarasy, na których można spędzić wieczór. Dla gości jest też darmowy parking. Do zobaczenia w górach!

DANE KONTAKTOWE:

Domki na Górce

Wierchomla Mała 21, 33-350 Piwniczna Zdrój

tel.: +48 18 414 33 61; +48 18 414 32 65;

e-mail: [email protected]

www.wierchomla.com.pl/domki-w-gorach

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu