Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
08/09/2023 - 08:50

"Pod Złotą Wiechą" to wypoczynek w krainie krystalicznie czystego powietrza, ciszy i gór

Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Złotą Wiechą", które znajduje się w samym sercu Beskidu Niskiego, to kraina krystalicznie czystego powietrza, ciszy, zewsząd otaczających gór. To nasza kolejna propozycja dla was w ramach cyklu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi”.

Daleko od szosy, daleko od zabudowań, od zgiełku, za to w samym sercu Beskidu Niskiego, blisko zalewu Klimkówka, w otoczeniu nieskażonej ręką człowieka przyrody, pośrodku łąk, tuż przy samym lesie, pod niebem tak gwiaździstym, że stanowiącym mekkę dla astronomów… Tak w skrócie można opisać Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Złotą Wiechą”.

- Nasza agroturystyka to prawdziwa enklawa spokoju, ciszy, pielęgnowania tradycji i swoista esencja wiejskiego gospodarstwa, w którym każdy z naszych gości może celebrować to, co kocha najbardziej – dla jednych będzie to długi, niezmącony sen, dla innych wspólne rodzinne śniadania i obiady, dla przyjaciół imprezy w altance przy grillu, a dla dzieci harce i zabawy na świeżym powietrzu lub w specjalnym pokoju, gdzie mogą dać upust swojej dziecięcej fantazji – mówią właściciele Gospodarstwa Agroturystyczne „Pod Złotą Wiechą”.

„Pod Złotą Wiechą" to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, w mało odkrytym Beskidzie Niskim. Dzika natura, ukwiecone łąki, śpiewające ptaki, świetliki, szumiące drzewa, zapach dymu przy ognisku...


Na gości czekają tutaj wygodne, przytulne pokoje dwu, trzy i czteroosobowe z osobnymi łazienkami. Na dzieci czeka plac zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawkami, dużą trampoliną czy zadaszoną piaskownicą. W deszczowe dni najmłodsi mogą skorzystać z sali zabaw, z kolei na nieco starszych czeka tenis, piłkarzyki, lotki i bilard.

Na szczególne podkreślenie zasługuje pyszna, ekologiczna kuchnia. Dania przygotowywane są z warzyw uprawianych we własnym ogródku czy też z hodowanego w gospodarstwie drobiu. Zimą atrakcje zapewnia górka za domem, z której dzieci chętnie zjeżdżą na sankach, lepią bałwana, bija się śnieżkami...

- Nasze gospodarstwo jest jednym z najstarszych na tych terenach. Kultywujemy tradycje prawdziwych pierwszych agroturystyk. W naszej kuchni przypomnicie sobie smaki dzieciństwa. Niezależnie czy to dzień, czy to noc, wszędzie panuje cisza, przerywana jedynie toczącą się rozmową naszych gości – zachęcają właściciele.

Na terenie Beskidu Niskiego znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Warto odwiedzić piękny Park Zdrojowy w Wysowej, Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku czy Magurski Park Narodowy. Nie brakuje tutaj również muzeów i skansenów, które przybliżają historię Beskidu Niskiego. Na szczególną uwagę zasługuje Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena” w Gorlicach czy Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie. Wyjątkową atrakcję, a wręcz perełkę Beskidu Niskiego stanowią cerkwie wchodzące w skład Szlaku Architektury Drewnianej. Niektóre są wpisane na listę UNESCO. 

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Złotą Wiechą”.

(Opr. [email protected] Źr. i Fot. Pod Złotą Wiechą)

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu