Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
18/09/2023 - 14:40

Piękne krajobrazy i mnóstwo atrakcji w pobliżu. “Owczarzówka” to idealne miejsce na aktywny wypoczynek

Beskid Niski jest pełen cudownych widoków, różnego rodzaju tras rowerowych i zabytków. Doskonałą bazę wypadową będzie stanowiło Gospodarstwo Agroturystyczne “Owczarzówka”. To niezwykle przytulne miejsce.

Gospodarstwo Agroturystyczne “Owczarzówka” mieści się w Męcinie Małej i przyjmuje gości przez cały rok. - Naszym celem jest pomóc państwu w odkrywaniu piękna krajobrazów regionu, bogactwa przyrody i korzystania z czystego powietrza - deklarują właściciele. 

- Przyjedź, a wypoczniesz na łonie natury, w pięknym ogrodzie, słuchając śpiewu ptaków i szumu strumyków. Idealne warunki dla rodzin z dziećmi i osób starszych - dodają. 

Niezwykle przytulne pomieszczenia sprawią, że każdy będzie mógł tutaj poczuć spokój i korzystać z relaksu. “Owczarzówka” dysponuje 20 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3 i 4 osobowych oraz pięcioma łazienkami. Trzy pokoje mają wyjście na tarasy, a jeden jest z aneksem kuchennym. Oczywiście nie brakuje telewizorów, radia i WiFi. Oprócz tego, w osobnej części domu znajdują się trzy pokoje + łazienka, aneks kuchenny i kominek (tzw. „wieża”).

- Wieczorami na tarasach można nacieszyć oko zachodem słońca, czy posłuchać koncertu żab. Do dyspozycji gości mamy nowoczesną kuchnię z wyposażeniem. Mogą również korzystać z salonu z kącikiem wypoczynkowym 

Gospodyni serwuje polską, tradycyjną, zdrową kuchnię opartą na produktach z własnego ekologicznego gospodarstwa. Wypiekamy wiejski chleb i ciasta, robimy masło, sery i wędliny, pozyskujemy miód, uprawiamy warzywnik. Można u nas zakupić te produkty, jak również grzyby i wiejskie jajka - informują właściciele “Owczarzówki”.

Gospodarstwo ma parking, po wcześniejszym uzgodnieniu można przyjechać do niego również ze swoimi pupilami. Świetnym miejscem na wypoczynek będzie zwłaszcza duży ogród z kołem młyńskim, stawem, wiatrakiem, placem zabaw i miejscem na ognisko. Mamy tutaj też boisko do siatkówki. 

Mnóstwo atrakcji, do których możemy dotrzeć chociażby na rowerze, znajduje się w okolicy. Zalesione szczyty, długie doliny, osobliwe polanki sprawiają, że ten teren odwiedzają tysiące turystów. Często odwiedzanymi szczytami są Magura Wątkowska, Magurycz, Popowe Wierchy, Magura Małastowska.

Bardzo liczne ścieżki spacerowe o charakterze przyrodniczym i edukacyjnym (np. Leśne Wzgórze, Kornuty, Magurycz Wielki) prowadzą przez tereny leśne, mają tablice informacyjne.

Duża różnorodność szlaków pod względem nachylenia i różnicy wysokości zaspokoi zarówno miłośników górskich wspinaczek, jak również turystów chcących jedynie pospacerować lub pojeździć rowerem. 

Wspomnieć trzeba też o szlakach tematycznych między innymi Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Naftowy czy też Szlak Frontu Wschodniego.

W okolicach mamy również wiele krzyży i pięknych przydrożnych kapliczek, pozostałości po I wojnie światowej, dwory i pałace (jak chociażby Pałac Gładyszów w Siarach) czy też zabytkowe kościoły. Wypocząć można nad malowniczo położonym zalewem Klimkówka. 

- Dokładamy wszelkich starań, aby goście wyjeżdżając od nas byli w pełni zadowoleni i wypoczęci, mile wspominali pobyt w „Owczarzówce” oraz z chęcią powracali oraz polecali nas znajomym i rodzinie. Dzięki Państwa głosom zajęliśmy II miejsce w ogólnopolskim konkursie: "Kwatera na Medal 2013" - dodają właściciele. ([email protected], fot.: Gospodarstwo Agroturystyczne “Owczarzówka”)Dziękujemy za przesłanie błędu