Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
14/08/2023 - 17:40

Domki u Johnnego, Beskid Sądecki otwarty, a Pieniny na wyciągnięcie ręki

Obidza w Piwnicznej-Zdroju to fantastyczny punkt wypadowy jeśli chcecie za jednym zamachem posmakować uroków Beskidu Sądeckiego i Pienin. To nasza kolejna propozycja z cyklu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi”.

Obidza to część osiedla Kosarzyska w Piwnicznej-Zdroju. To idealne miejsce dla tych, którzy podczas wypoczynku chcą skupić się na odkrywaniu gór – Beskidu Sądeckiego i Pienin. Bo z Obidzy, przez Przełęcz Gromadzką, szlak nas doprowadzi aż do Jaworek a stąd droga w Pieniny już otwarta.

Z Obidzy też prowadzi najkrótsza droga na wieżę widokową na Eliaszówce. Już pieszo – odbijając z tej trasy w prawo, w oznaczony trawers – dotrzemy do jednego z najważniejszych z sanktuariów na Słowacji, czyli do Litmanovej.

Z Obidzy, przez Rogacze, dotrzecie do kolejnej wieży widokowej, tym razem na Radziejowej. Nie ukrywamy, że te dłuższe trasy rowerzyści pokonują coraz częściej na rowerach elektrycznych.

Rowerem pod wypoczynek na sądeckiej wsi: Domki u Johnnego, Beskid Sądecki otwarty a Pieniny na wyciągnięcie ręki

Z Obidzy, w dół przez Kosarzyska, dojedziemy do centrum Piwnicznej-Zdroju ze źródłami wód mineralnych, Pijalnią Artystyczną, Nakłem z urządzeniami typu street workout i pumptrackiem, Radwanowem z zewnętrznymi basenami. Piwniczna-Zdrój to również góra Węgielnik ze zrekonstruowanymi okopami, miejscem na grilla i kolejną wieżą widokową. Na pobliskim Popradzie organizowane są spływy pontonowe. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Szczawnik i przytulna, kameralna „Achimówka”

W Waszym zasięgu będzie Żegiestów, Muszyna, Krynica-Zdrój, i w drugą stronę – Rytro, Stary Sącz, Nowy Sącz. Jest tu cała sieć szlaków rowerowych i trasy Aqua i Euro Velo, z których można się wpiąć w Velo Dunajec. I nie zapominajcie o możliwości skorzystania z pociągów, którymi można podróżować z rowerami.

Rowerem pod wypoczynek na sądeckiej wsi: Domki u Johnnego, Beskid Sądecki otwarty a Pieniny na wyciągnięcie ręki

Jeśli jadąc z Obidzy, przez Kosarzyska, skręcicie z ulicy Szczawnickiej w Węgierską, to starym szlakiem transgranicznym dojedziecie do Mniszka nad Popradem na Słowacji. Możliwości aktywnego wypoczynku jest w tej okolicy bez liku i to niezależnie od naszych możliwości kondycyjnych. Zaznaczmy – zaraz za stacją PKP Piwniczna-Zdrój, koło mostu łukowego nad Popradem jest największa w okolicy wypożyczalnia rowerów również elektrycznych. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: The Lake House w Znamirowicach? I wszystko jasne

Teraz same Domki u Johnnego. Jeden domek to tradycyjny góralski domek z bali, ręcznie mszony a drugi to nowoczesny drewniany domek w białym design'ie. Oba mają aż 100 metrów powierzchni użytkowej tym samym doskonale sprawdzają się jeśli chcemy wypocząć z dziećmi, z rodziną albo paczką przyjaciół.

Rowerem pod wypoczynek na sądeckiej wsi: Domki u Johnnego, Beskid Sądecki otwarty a Pieniny na wyciągnięcie ręki

Na parterze pierwszego znajdziemy salon z sofą 2-osobową, kominkiem i telewizorem, w pełni wyposażony aneks kuchenny z lodówką, mikrofalówką, kuchenką gazową, łazienkę z prysznicem i umywalką. Na piętrze znajdują się dwa pokoje 3-osobowe i jeden 2-osobowy. W drugim domku na parterze jest salon i kuchnia a na górze pokoje: 2-osobowy, 3-osobowy i 4-osobowy.

Do dyspozycji są grill, taras i ogród. Przed każdym domkiem są miejsca parkingowe tylko dla gości a gospodarze zapewniają też opał do pieca centralnego i do kominka na cały pobyt.

DANE KONTAKTOWE:

Domki u Johnego

Obidza 27, 33-350 Piwniczna Zdrój

tel. +48 660 055 279

e-mail: [email protected]

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu