Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
09/09/2023 - 14:00

Zakręceni na dwóch kółkach. Takiej odjechanej imprezy jeszcze w Nowym Sączu nie było [ZDJĘCIA][WIDEO]

- To niesamowita frajda, lekarstwo na stres, ładowanie akumulatorów pozytywną energią, no i sposób na zyskanie dobrej kondycji – powtarzali cykliści, którzy z samego rana tłumnie zgromadzili się na parkingu koło sądeckiego hotelu „Panorama” żeby wyruszyć na biegnący malowniczą trasą rajd, na dwóch kołkach wieńczących akcję „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi".

 - To niesamowita frajda, lekarstwo na stres, sposób na zyskanie dobrej kondycji i odzyskanie zdrowia– mówi zapalony  cyklista z Nowego Sącza, Jerzy Piwowar. - Wiem co mówię, bo miałem przepuklinę kręgosłupa i groziła mi operacja.  Lekarz poradził mi, że mogę jeszcze próbować jeździć na rowerze szosowym. Ułożenie ciała na takim rowerze  wymusza optymalne, przy tej chorobie, ułożenie kręgosłupa. No i przeszło. Operacja nie była potrzebna.

czytaj też Zaczęła od biegania, skończyła na Elbrusie. Niesamowita Ambasadorka Festiwalu Biegowego z Nowego Sącza 

Teraz Jerzy Piwowar jest  zakręcony na punkcie roweru. Ma dwa szosowe i jeden górski. Jeździ  prawie codziennie. Byle nie padał deszcz. Bo mróz mi nie przeszkadza – opowiada. W tygodniu robię trzysta kilometrów.

Na  rowerze  pozytywną energią ładują  akumulatory Kinga Klimek i Marcin Bołoz - Jesteśmy ekstremalnymi rodzicami, którzy w sobotni poranek wyciągają dzieci z łóżek  i zmuszają do jazdy na rowerze – mówią ze śmiechem, czemu gorliwie zaprzecza siedmioletni Antek. - Wcale tak nie jest. Co prawda trzeba było wcześnie wstać w sobotę, w wolny dzień od szkoły, ale bardzo lubimy jeździć na rowerze i w ogóle lubimy sport.  Przytakują mu starsi bracia, piętnastoletni Nikodem i dziesięcioletni Kuba.

czytaj też Chłopak spod Limanowej robi wielką karierę. Podbił serce Europy [WIDEO] 

To  dla całej naszej rodziny  reset. W ten sposób odpoczywamy.  Chodzimy też po górach i biegamy w maratonach. Dziś postawiliśmy na dwa kółka.

czytaj też Zakochał się w niej bez pamięci piłkarz z Ekwadoru. Głośna miłość słynnej bliźniaczki z Nowego Sącza [ZDJĘCIA][WIDEO] 

Sobotni rajd dla cyklistów, nad którym patronat sprawował prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel  to zwieńczenie akcji  „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi”  zorganizowanej przez  Społeczno-Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin. Blisko trzydziestokilometrowa trasa wiodła z Nowego Sącza, przez Rytro, do Piwnicznej. Prosto na Festiwal Biegowy i Festiwal Lachów i Górali. Ta fantastyczna impreza potrwa do jutra. ([email protected]) fot, jmDziękujemy za przesłanie błędu