Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 sierpnia. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Reklama
03/08/2018 - 09:30

Największe atrakcje Majorki

Majorka - wyspa idealna dla osób, które chcą zwiedzać i odpocząć wśród pięknych okoliczności przyrody.

Perła Balearów

Majorka to największa wyspa w archipelagu Balearów. Stolicą wyspy jest Palma de Mallorca, miasto pełne atrakcji. Majorka to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią mieć blisko i góry i morze - pasmo górskie Serra de Tramuntana rozciąga się wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży. Śródziemnomorski klimat sprzyja nie tylko turystom, ale i uprawom oliwek, winorośli czy cytrusów dojrzewających w pełnym słońcu. Cywilizacja na wyspie ma korzenie starożytne - najpierw okupywana była przez Fenicjan, później Greków. Pobyt na Majorce może być także wzbogacony o polski wątek - to tam przebywał Fryderyk Chopin.

Bajeczne plaże

Majorka jest niezwykle popularnym kierunkiem turystycznym, oferowanym przez wiele biur podróży. Co więc można robić na przykład na Majorce z ITAKĄ? Przede wszystkim cieszyć oczy pięknym krajobrazem. Wyspa pełna jest urokliwych zatoczek i bajecznych plaż, na których można wylegiwać się przez cały dzień. Wyjątkowym punktem na mapie Majorki jest Cap de Formentor. Ten półwysep pełen jest punktów widokowych, z których roztaczają się pocztówkowe widoki. Jedną z większych atrakcji jest Mirador Es Colomer - jest to wysunięty w morze punkt na ponad 200-metrowej skale. Do Cap de Formentor można dotrzeć z lądu, krętymi drogami wzdłuż klifów, albo wybierając się na wycieczkę stateczkiem.

Interesujący jest także Park Krajobrazowy Mondrago - mniej popularne miejsce. Charakteryzuje się niezwykle różnorodną przyrodą - jeziora, skały wulkaniczne, wydmy - warto zobaczyć to miejsce.

Na północy Majorki znajduje się Sa Calobra - zatoka, będąca słynnym punktem widokowym, głównie ze względu na krystalicznie czystą, turkusową wodę. Atrakcją regionu jest też wąwóz Torrent de Pareis, gdzie można wybrać się na spacer i odpocząć od tłumów.

Palma de Mallorca i Valldemossa

Majorka to nie tylko piękno przyrody, ale także urokliwe miasteczka. Nie można odpuścić sobie wycieczki do Palma de Mallorca. Miasto to wywodzi się z rzymskiej osady i wciąż widać tam ślady historii. Największą atrakcją jest gotycka katedra Le Seu, jedna z największych w Europie. Warto zajrzeć też do Pałacu Almudaina, rezydencji królewskiej oraz do bazyliki de Sant Francesc. Palma de Mallorca to także miejsce idealne dla osób, które chcą zakosztować najlepszej śródziemnomorskiej kuchni i zabawić się w klubowym klimacie.

Valldemossa to miasteczko, swego czasu bliskie sercu Fryderyka Chopina, tam też znajduje się jego muzeum. Miejscowość położona jest malowniczo w górach Serra de Tramuntana. Punktem charakterystycznym jest klasztor kartuzów - Real Cartuja de Jesus de Nazaret. Jeśli chcemy z historycznych klimatów powrócić do współczesności, warto wybrać się do Muzeum Sztuki Współczesnej, gdzie prezentowane są dzieła między innymi Pabla Picassa czy Joana Miró.

Interesujące oferty znaleźć można na stronie ITAKI. Cennik Last Minute przedstawia się bardzo interesująco. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd w nieodległym terminie, możemy uzyskać nawet kilkadziesiąt procent rabatu. Lato na Majorce to świetny pomysł - jeśli wciąż nie wiemy dokąd udać się na zasłużony urlop, może właśnie ta hiszpańska wyspa jest odpowiedzią.

Artykuł sponsorowany