Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Regionalny Lider Biznesu 2020

Huzar 

Huzar to firma rodzinna z polskim kapitałem, która nieprzerwanie, od ponad 20 lat, zajmuje się konfekcjonowaniem najwyższej jakości miodu. Z pasją przeszukuje Polskie i światowe pasieki, aby móc zaoferować Klientom wartościowe produkty z najbardziej ekologicznych regionów Polski i świata. Stale poszerza swój asortyment.

Firma Huzar powstała w 1997 roku. Siedziba firmy od początku mieści się w Nowym Sączu, gdzie powstał pierwszy zakład produkcyjny, a wraz z nim rozpoczęła swoją działalność marka Miody Huzar. Od początku działalności oferuje swoim klientom wyselekcjonowany naturalny miód pszczeli z Polski. W miarę rosnącego zainteresowania klientów produktami pszczelimi poszerzyła swój asortyment o miody z innych krajów oraz o alternatywne syropy słodzące. Obecnie posiada w ofercie miody z wielu krajów europejskich, m. in. z Hiszpanii, Rumunii czy Ukrainy.

W nowoczesnym i dobrze wyposażonym laboratorium pracuje wykwalifikowana kadra technologów, która czuwa nad bezpieczeństwem i jakością każdej partii produktu.Podążając jasno wytyczoną ścieżką rozwoju oraz odpowiadając na rosnące potrzeby klientów w 2008 roku Zarząd firmy Huzar podjął decyzję o rozbudowaniu zaplecza. W 2010 roku zakończył się pierwszy etap prac.  Wybudowano nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni 5000 mkw, który został zaopatrzony w nowoczesne linie technologiczne. Rozbudowa stworzyła nowe możliwości produkcyjne, magazynowe i logistyczne. Zakończenie drugiego etapu prac w 2017 roku i zwiększenie powierzchni o ponad 2000 mkw  jeszcze powiększyło możliwości marki Miody Huzar.

W ciągu 20 lat pracy firma Huzar Miody otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. Jednak najważniejszym wyróżnieniem dla marki Miody Huzar jest zadowolenie Klientów.

Huzar Sp. z o.o.
ul. Tarnowska 161, 
33-300 Nowy Sącz

tel. 18 443 45 99
[email protected]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik    

”Sądecki Bartnik” jest spełnieniem pasji, fascynacji życiem pszczół oraz aspiracji zawodowych Anny i Janusza Kasztelewiczów. Rodzinna firma została założona w 1973 r. w Stróżach k/Grybowa - miejscowości malowniczo położonej na pograniczu Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Tereny ekologicznie czyste, bo znajdujące się z dala od ośrodków przemysłowych, stały się idealną bazą dla gospodarstwa mającego w zamyśle założycieli pozyskiwać najwyższej jakości produkty pszczele. Pierwsze lata prowadzenia gospodarstwa były dla jego właścicieli nieustanną nauką, doskonaleniem wiedzy i umiejętności oraz żmudnym zbieraniem doświadczeń.

Czas ten zaowocował, po 1989 roku, niezwykle dynamicznym rozwojem firmy, powszechnie znanej i cenionej w Polsce, Europie oraz wielu krajach świata, której pasieki liczą ponad półtora tysiąca pni. Pozyskiwane są tu zarówno delikatne miody wiosenne, późniejsze, niezwykle cenne, szlachetne miody lipowe i spadziowe, najwyższej jakości miody odmianowe, a także inne produkty pszczele: pyłek kwiatowy, wosk, propolis, mleczko pszczele oraz pierzga. Czystość okolicznych lasów, łąk i pól w połączeniu z perfekcyjną dbałością o stan rodzin pszczelich oraz wysoką miodnością owadów, to fundament, na którym oparta jest marka i niekwestionowana renoma ”Sądeckiego Bartnika”.

  

 Kształtowanie wizerunku firmy wymagało m.in. właściwie dobranej nazwy firmy i czytelnego logo, budzącego pozytywne skojarzenia.
Już sama nazwa ”Sądecki Bartnik” nawiązuje do korzeni polskiego pszczelarstwa, symbolizując zarazem oparcie się przez Annę i Janusza Kasztelewiczów na wielowiekowej tradycji zgodnego życia człowieka z naturą i w naturze oraz jej pełnym poszanowaniu przez producenta (wytwórcę). To także celowe odwołanie się do pszczelarskiego etosu. Wszak przed wiekami bartnik pozyskiwał miód z barci (żywych drzew), w których za pomocą leziwa i narzędzi (świdrów, siekiery) drążył otwory dla pszczół. Był on jednym z pierwszych świadomych hodowców, ale też symbolem człowieka pracowitego, szlachetnego i uczciwego, jednocześnie oddającego się pracy i owadom z szacunkiem, poświęceniem, spokojem.

Nie bez przyczyny prastarych bartników i współczesnych pszczelarzy, hodujących pszczoły z zamiłowaniem, powszechnie uważa się za ludzi na wskroś dobrych, których źródło dobroci tkwi w nieustannym obcowaniu z najszlachetniejszymi spośród owadów.

Gospodarstwo Pasieczne

Sądecki Bartnik Sp. z o.o.

33-331 Stróże

tel.18 449 60 10

[email protected]