Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
01/04/2023 - 06:50

Zrobiła coś tak strasznego. Jej ciało w altanie przed domem znalazła rodzina

Prawdziwa plaga samobójstw dotknęła Sądecczyznę. W piątkowy poranek doszło do kolejnej w ostatnim czasie tragedii, tym razem w gminie Nawojowa. 84-letnia mieszkanka Popardowej targnęła się na własne życie.

W piątek, w godzinach porannych, w Popardowej rozegrał się dramat. 84-letnia kobieta targnęła się na własne życie. Jej powieszone ciało znaleźli członkowie rodziny, którzy natychmiast wezwali pomoc. Mieli nadzieję, że życie 84-latki uda się jeszcze uratować.

Zobacz też Codziennie w Małopolsce ktoś odbiera sobie życie. Najmłodszy miał zaledwie kilka lat

Po chwili pod wskazany adres przyjechały straże pożarne z Nawojowej i Nowego Sącza, pogotowie ratunkowe oraz policja. Niestety, okazało się, że na ratunek było za późno. Mimo prowadzonej przez kilkadziesiąt minut reanimacji, jej życia nie udało się uratować.

Nie wiadomo, co skłoniło ją do targnięcia się na własne życie. Śledczy wstępnie wykluczyli, by ktoś mógł się przyczynić do jej śmierci.

Gdzie szukać pomocy gdy myślimy o samobójstwie?

Wiele osób, zanim zdecyduje się na popełnienie samobójstwa, wcześniej mówi innym o swoich problemach. Niestety, te komunikaty bywają zagłuszane przez bliskich, którzy nie dopuszczają możliwości zachorowania na depresję w swojej rodzinie. Depresja nie jest jedynym, ale pozostaje bardzo częstym i ukrytym powodem samobójczych zamachów.

Wśród przyczyn samobójstw najczęściej wymienia się chorobę psychiczną lub zaburzenia psychiczne. Na drugim miejscu wskazuje się zawód miłosny, a na trzecim – nieporozumienia rodzinne bądź przemoc w rodzinie. Jeśli widzimy, że ktoś zmaga się z problemami, to nie lekceważmy ich. Pomóżmy, porozmawiajmy. Być może uchronimy taką osobę przed popełnieniem desperackiego czynu. Nie odwracaj wzroku, reaguj!

Zobacz też Tragiczna śmierć prokuratora z Nowego Sącza. Prokuratura zabrała głos

Jeśli czujesz się podle, spróbuj porozmawiać z kimś bliskim. Rozmowa z zaufaną osobą może pomóc w rozładowaniu emocji i uzyskaniu perspektywy. Szukaj wsparcia w grupie - dołącz do grupy wsparcia lub szukaj innych ludzi, którzy przeszli podobne sytuacje, co może pomóc Ci poczuć się mniej samotnie.

Znajdź hobby lub zajęcie, które sprawia Ci przyjemność - skupienie się na czymś pozytywnym może pomóc w oderwaniu się od negatywnych myśli. Pomyśl o swoich celach i planach na przyszłość - to może pomóc Ci zobaczyć sens i cel swojego życia. Regularna aktywność fizyczna i odpowiednia ilość snu mogą pomóc w poprawie nastroju.

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

(RG, Fot. Ilustracyjna RG)







Dziękujemy za przesłanie błędu