Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
20/08/2020 - 12:55

Został przyłapany na gorącym uczynku. Nie spodziewał się, że spotka policjantów

Nawet dziesięć lat więzienia grozi 21-letniemu sądeczaninowi, który został przyłapany przez policjantów na gorącym uczynku. Mężczyzna włamał się do jednego z domów na terenie Nowego Sącza i ukradł telewizor, odzież damską i zegarek.

W poniedziałek (17 sierpnia) policjanci patrolowali w nocy ulice Nowego Sącza. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę niosącego dwie duże torby.

- Przechodzień najwyraźniej nie spodziewał się w tym miejscu policjantów, ponieważ gdy tylko zobaczył oznakowany radiowóz, przebiegł przez ulice i ukrył się w okolicznych zabudowaniach – informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Zobacz też Tragedia przy ul. Grunwaldzkiej. Ratownicy godzinę walczyli o jego życie

Dziwne zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjantów, dlatego postanowili sprawdzić, czy czegoś nie ukrywa. Natychmiast przekazali informacje pozostałym patrolom i ruszyli w pościg.

Po kilku minutach stróże prawa zauważyli tę samą osobę wychodzącą szybkim krokiem z zarośli. Mężczyzna nie miał już przy sobie toreb, co dodatkowo wzbudziło podejrzenie mundurowych. Po krótkim pościgu 21-letni sądeczanin został zatrzymany. Policjanci odnaleźli również dwie torby, które wcześniej niósł.

- W jednej z nich znajdował się telewizor, a w drugiej odzież damska. Ponadto w kieszeni mężczyzny funkcjonariusze znaleźli zegarek damski. Początkowo 21-latek twierdził, że znalazł te rzeczy, jednak po krótkiej chwili przyznał, że skradł je z domu na terenie Nowego Sącza – wyjaśnia podkom. Justyna Basiaga.

Zobacz też O włos od tragedii. Pędził autem po ścieżce, dzieci musiały uciekać w zarośla

Policjanci skontaktowali się z właścicielami skradzionych rzeczy. Jak się okazało, nie było ich w domu i nawet nie wiedzieli, że zostali okradzeni. 21-latek 18 sierpnia usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu nawet dziesięć lat więzienia.

RG [email protected] Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)