Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
18/05/2022 - 10:50

ZNOWU WYPADEK MOTOCYKLISTY. 17-latek wylądował w szpitalu

Niemal każdy dzień przynosi wiadomość o wypadku motocyklisty. Niestety, wtorek nie był wyjątkiem. Tym razem wszystko rozegrało się wieczorem w Tęgoborzy. Obrażenia 17-latka były na tyle poważne, że musiał zostać zabrany do szpitala.

Sezon motocyklowy wystartował na dobre. Niestety, pasjonaci jednośladów ulegają w ostatnim czasie wielu wypadkom. Od początku miesiąca słyszymy o nich niemal każdego dnia. Podobnie było wtorkowego wieczoru. Po raz kolejny zawyły syreny służb ratunkowych.

Wszystko wydarzyło się po godzinie 20 na ul. Podgórze w Tęgoborzy (gmina Łososina Dolna). Motocyklista stracił panowanie nad maszyną. W wypadku nie brał udziału żaden inny pojazd. Na miejsce od razu udali się ratownicy.

Niestety, obrażenia 17-latka były na tyle poważne, że musiał zostać zabrany do szpitala. Ucierpiał również sam motocykl Defender, z którego odpadło wiele elementów. Podczas akcji ratunkowej droga była zablokowana.

- W chwili przybycia zastępów straży na miejsce, kierujący znajdował się na poboczu. Był przytomny i miał widoczne obrażenia. Motocykl leżał na boku na prawym pasie jezdni - informują sądeccy strażacy.

Na miejscu pracowali strażacy z OSP Tęgoborze i PSP Nowy Sącz. Obecni byli także ratownicy medyczni i wyjaśniająca przyczyny wypadku policja.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem typu cross, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, przez co wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący, 17-letni mieszkaniec gminy Łososiny Dolnej z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Był trzeźwy. Nie posiadał kasku ochronnego ani uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - przekazuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu

Funkcjonariusze przypominają, że podróżując motocyklami należy dostosować prędkość do przepisów,  warunków atmosferycznych i natężenia ruchu, zawsze wcześnie i wyraźnie sygnalizować zamiar wykonania manewru skrętu czy koncentrować się na bezpiecznej jeździe i ocenie sytuacji na drodze. W ubiegłym roku na małopolskich drogach zginęło 17 motocyklistów. ([email protected], fot.: OSP Tęgoborze, PSP Nowy Sącz)

Wypadek motocyklisty w Tęgoborzy
W wypadku w Tęgoborzy ucierpiał 17-latek. Jego obrażenia były na tyle poważne, że musiał zostać zabrany do szpitala. (Fot.: OSP Tęgoborze, PSP Nowy Sącz)


Dziękujemy za przesłanie błędu