Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 3 czerwca. Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
20/05/2020 - 12:30

Znów pożar w gorlickiej firmie Empol. Ogień wybuchł w suszarni odpadów

Trudno zliczyć, który to już raz strażacy gaszą pożar w gorlickiej firmie Empol. Tym razem w jednej z hal zapaliła się maszyna do osuszania śmieci. Na szczęście sytuację szybko udało się opanować.

Dochodziła godzina 4, jak gorliccy strażacy zostali postawieni na równe nogi. Pracownik firmy ochroniarskiej zadzwonił pod numer alarmowy i poinformował, że w jednej z hal w Empolu wybuchł pożar. We wskazane miejsce natychmiast ruszyło kilka zastępów z Gorlic i Biecza.

Zobacz też Gorlice tonęły w dymie! Znowu płonęło wysypisko śmieci

Jak się okazało, pożar wybuchł w hali do osuszania śmieci. Zapaliła się maszyna. Najbliższe składowisko śmieci znajdowało się w bezpiecznej odległości. Z kolei hala, w której wybuchł pożar, wykonana była z materiałów niepalnych. Strażacy bardzo szybko opanowali sytuację i ugasili pożar. Na szczęście nikt nie został ranny, a straty są niewielkie. Po ugaszeniu ognia maszyna została na nowo uruchomiona.

Zobacz też Pożar odpadów w Empolu: Co ustaliła prokuratura? Poseł Zielińska twardo rozlicza

Jak udało nam się dowiedzieć od asp. sztab. Grzegorza Szczepanka z gorlickiej policji, prawdopodobnie przyczyną pożaru był samozapłon. Śledczy nie dopatrują się żadnego zaniedbania ze strony właściciela i pracowników firmy.

RG [email protected], fot. OSP BieczDziękujemy za przesłanie błędu