Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
30/11/2022 - 22:45

Znów nieszczęście. Samochód potrącił na pasach 15-letniego chłopaka

Znów nieszczęście na przejściu dla pieszych. Samochód, którym kierował 48-letni obywatel Rumunii, potrącił 15-letniego chłopaka. Poszkodowany nastolatek trafił do szpitala.

Trwa czarna seria wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dzisiaj w godzinach popołudniowych doszło do kolejnego nieszczęścia. Po godzinie szesnastej, w Zakopanem na ulicy Jagiellońskiej, samochód osobowy potrącił na przejściu dla pieszych 15-letniego chłopaka.

Zobacz też Bunt w sądeckim więzieniu? Przed budynkiem zaroiło się od policjantów [ZDJĘCIA]

Zespół ratownictwa medycznego, który już po chwili dotarł na miejsce, udzielił pomocy poszkodowanemu nastolatkowi, a następnie przewiózł go na dodatkowe badania do szpitala w Zakopanem. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i po udzielonej w szpitalu pomocy medycznej, chłopiec wrócił do domu.

Jak się okazało, autem kierował 48-letni obywatel Rumunii, który w chwili zdarzenia był trzeźwy.

- Policjanci zakopiańskiej drogówki za spowodowanie zdarzenia drogowego, kierującego mercedesem ukarali mandatem karnym w wysokości 3000 zł – informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.  

Zobacz też Wypadek na pasach w Krynicy. Samochód wjechał w 52-letnią kobietę

To już kolejny wypadek na przejściu dla pieszych w ostatnich dniach. Tak jak już informowaliśmy, we wtorkowe popołudnie, przed godziną siedemnastą, w Krynicy na ulicy Kraszewskiego doszło do nieszczęścia. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, osobowy Volkswagen potrącił 52-letnią kobietę, która przechodziła na drugą stronę drogi. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala, ale po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nic poważnego jej nie dolega. Zarówno kierowca, jak i piesza, w chwili, w której doszło do wypadku byli trzeźwi.

[email protected] Fot. KPP ZakopaneDziękujemy za przesłanie błędu