Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
06/10/2019 - 12:05

Zniknęli bez śladu. Plaga zaginięć w Małopolsce

Małopolscy policjanci poszukują czterech osób, które zaginęły w ostatnim czasie. Wśród nich jest także mieszkaniec Nowego Sącza. Jeśli widziałeś, którąś z tych osób albo wiesz, gdzie teraz może przebywać, koniecznie skontaktuj się z funkcjonariuszami.

Karol Stawowski ma 31 lat i jest mieszkańcem Kończyc (gmina Michałowice). Mężczyzna ostatni raz był widziany 12 września w godzinach wieczornych. Niestety do chwili obecnej nie wrócił do domu i nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi, dlatego zaniepokojona rodzina postanowiła zgłosić zaginięcie.

Mężczyzna ma około 185 cm wzrostu, krępą budowę ciała, niebieskie oczy, przylegające uszy, szeroki, gruby nos, krótkie czarne włosy i trzydniowy zarost. Na jednej z nóg posiada blizny. W dniu zaginięcia miał na sobie granatową bluzę z napisem na plecach, popielaty podkoszulek z napisem „Summer”, granatowe spodnie za kolano z bocznymi kieszeniami oraz sportowe buty.

Jeśli widziałeś go albo wiesz, gdzie teraz może przebywać, koniecznie skontaktuj się z Komisariatem Policji w Zielonkach pod numerem telefonu: 12 285 01 07 albo Komendą Powiatową Policji w Krakowie: 12 615 76 00.

12 września zaginął także 42-letni Zbigniew Płaszewski ze Słomnik. Ostatni raz był widziany w tym dniu około godziny 10, kiedy to wyszedł z domu. Do tej pory nie wrócił i nie skontaktował się z rodziną.
Mężczyzna ma 185 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, piwne oczy i ciemne, krótkie włosy. W dniu zaginięcia był ubrany w koszulę z długim rękawem w czerwoną kratę, czarne spodnie materiałowe i czarne klapki.  

- Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Słomnikach pod numerem tel. 12 388 29 97 – apelują policjanci.

Policjanci poszukują także 27-letniego Piotra Kowalskiego z Nowego Sącza. Mężczyzna wyszedł z domu 20 września i do chwili obecnej nie wrócił. Od tego czasu rodzina nie ma z nim żadnego kontaktu, a jego telefon jest nieaktywny.

Zaginiony ma około 170 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, ciemne krótkie włosy, owalną twarz i śniadą cerę. W dniu zaginięcia miał na sobie niebieską bluzę z kapturem i szare dresy z czerwonymi napisami. Jeśli wiesz, gdzie teraz może przebywać zaginiony 27-latek, koniecznie skontaktuj się z sądecką policją pod numerem telefonu: 18 442 46 30 albo 112.

1 października zaginęła także 46-letnia Marzena Ziajka z miejscowości Płaza. Ostatni raz była widziana w tym dniu około godziny 20. Następnego dnia wyszła z domu i do tej pory nie wróciła i nie skontaktowała się z bliskimi. Zaginiona powinna przyjmować leki i pozostawać pod opieką lekarską.

Kobieta ma 165 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała i szare, krótkie włosy. Przy sobie ma brązową torebkę. Jeśli wiesz, gdzie teraz przebywa, skontaktuj się z policją w Chrzanowie pod numerem telefonu: 32 6246200.

RG [email protected], Fot. KWP w KrakowieDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)