Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
29/07/2019 - 13:50

Znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką. Teraz odpowie za swoje czyny

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

Sądeccy policjanci zatrzymali 27-letniego sądeczanina, który znęcał się nad swoją matką. Mężczyzna od 2014 roku pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, poniżał, groził i stosował przemoc wobec swojej matki. Jakby tego było mało, niszczył sprzęt będący wyposażeniem mieszkania. Ponadto podczas jednej z awantur trzymając w ręku nóż skierowany w stronę matki, domagał się, aby opuściła swoje mieszkanie.

Zobacz też Przebywali w Polsce nielegalnie. Muszą wrócić do swoich krajów

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut fizycznego i psychicznego znęcania nad kobietą. Teraz 27-latek poniesie konsekwencje. O jego losie zadecyduje sąd. Za kratami może spędzić od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec niego środki zapobiegawcze. Mężczyzna ma zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz okresowego opuszczenia wspólnego mieszkania.

- Pamiętajmy, że na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy domowej nie obawiaj się powiadomić o tym policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny – apeluje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

RG r.gajewskisadeczanin.info, Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)