Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
21/06/2021 - 15:00

Znalazł w Kamienicy pocisk artyleryjski. Saperzy przyjechali, i...

Jeden z mieszkańców Nowego Sącza znalazł w Kamienicy kilkudziesięciocentymetrowy pocisk artyleryjski. Po pocisk przyjechali saperzy z Krakowa, których akcję głośno komentowali przyglądający im się z daleka sądeczanie.

Mieszkaniec Nowego Sącza w niedzielne przedpołudnie zauważył pod lustrem wody na rzece Kamienica przedmiot przypominający niewybuch wojenny. O znalezisku niezwłocznie poinformował sądecką policję.

Funkcjonariusze sprawdzili niebezpieczny przedmiot. Okazało się, że jest to kilkudziesięciocentymetrowy pocisk, który prawdopodobnie pochodzi z czasów II wojny światowej. Mundurowi ogrodzili taśmami niebezpieczne miejsce i o znalezisku poinformowali saperów z Krakowa.

Do czasu ich przybycia, cały czas pilnowali, aby nikt nie zbliżał się do miejsca, w którym znajdował się pocisk. Dzisiaj saperzy przyjechali do Nowego Sącza i zabrali niewybuch na poligon. Tam zostanie zdetonowany.

Wypoczywający nad rzeką sądeczanie zwrócili uwagę na umundurowanie funkcjonariuszy, którzy wyciągali pocisk z wody.

- Myślałam, że saperzy będą mieli specjalne kombinezony, a tu okazało się, że funkcjonariusz w podkoszulku i slipach wszedł do rzeki i wyjął pocisk - nie mogła sie nadziwić jedna kobiet obecnych na miejscu. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Sądeczanin.info)

Znalazł w Kamienicy pocisk artyleryjski. Do Nowego Sącza przyjechali saperzy
Znalazł w Kamienicy kilkudziesięciocentymetrowy pocisk artyleryjski. Dzisiaj do Nowego Sącza przyjechali saperzy z Krakowa, którzy zabrali niewybuch wojenny na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.


Dziękujemy za przesłanie błędu