Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 grudnia. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
05/09/2019 - 20:30

Zmarła kolejna osoba ranna w wypadku w Świniarsku. Sprawca usłyszał zarzut

Dzisiaj do naszej redakcji dotarła smutna wiadomość. W sądeckim szpitalu zmarła kolejna osoba, która została ciężko ranna w tragicznym wypadku w Świniarsku. Jak udało nam się dowiedzieć, jest to mężczyzna, który podróżował autobusem. Tę informację potwierdziła prokuratura i dyrekcja szpitala.

- Dzisiaj zmarł starszy mężczyzna, który przebywał na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej – powiedziała w rozmowie z dziennikarzem „Sądeczanina” Lidia Zelek, dyrektor sądeckiego szpitala. Aktualnie w szpitalu w Nowym Sączu pod troskliwą opieką lekarzy przebywa jeszcze sześciu pacjentów.

Zobacz też Sprawca wypadku w Świniarsku trafił do aresztu. Prokurator postawił mu zarzut

Kierowca ciężarówki, który spowodował wypadek, usłyszał wczoraj zarzut umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Sąd zadecydował, że 46-letni mieszkaniec gminy Chełmiec najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zobacz też Wypadek w Świniarsku. Kilkanaście osób wciąż pozostaje w szpitalach

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Prokuraturą Rejonową w Nowym Sączu, aby dowiedzieć się, co wpłynęło na decyzję, że mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego spowodowania katastrofy. Jak udało nam się dowiedzieć, prokuratura uzyskała wstępną opinię biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i treść tej opinii pozwoliła na sformułowanie tego typu zarzutu. O losie kierowcy ciężarówki zadecyduje sąd. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Do tej pory śledczy przesłuchali 26 osób, które brały udział w tym zdarzeniu. Pozostali świadkowie zostaną przesłuchani wtedy, gdy pozwoli na to ich stan zdrowia.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. JMDziękujemy za przesłanie błędu