Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
06/12/2018 - 13:25

Złodziej plądrował w lokalu damskie torębki

Dwie kobiety padły ofiarą złodzieja, który splądrował ich torebki. Straciły telefony, portfele, złotą bransoletkę i dokumenty. Na szczęście złodziej bardzo szybko trafił w ręce policji.

W nocy z 29 na 30 listopada dwie kobiety przyszły do jednego z sądeckich lokali. Torebki położyły przy stoliku, a same zajęły się rozmową, a następnie zabawą.

- Ich brak uwagi i chwilową nieobecność wykorzystał 21-letni mężczyzna, który wyciągnął z torebek dwa telefony, portfele, złotą bransoletkę i dokumenty, narażając kobiety na łączne straty ponad 3,5 tysiąca złotych - informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Zobacz też To miał być wymarzony Sylwester w Zakopanem. Wpadli w pułapkę oszusta

Złodziej szybko wyszedł z budynku, aby schować skradzione przedmioty. Gdy już ukrył łup, wrócił ponownie do lokalu. Nie spodziewał się jednak, że w czasie jego nieobecności, zostanie zdemaskowany dzięki nagraniu z monitoringu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zabrali go na komendę. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty kradzieży. Najbliższe pięć lat może spędzić za kratami.  

- Ta historia przypomina nam jednak o tym, że to złodziej obserwuje nas, a nie my jego i w razie naszej chwilowej nieuwagi czy braku nadzoru nad swoimi rzeczami, skrupulatnie to wykorzysta - przestrzega policjantka. - Musimy również pamiętać, że przebywając w lokalu to my odpowiadamy za swoją własność i powinniśmy ją dobrze pilnować, by nie paść ofiarą złodzieja. Jeżeli w lokalu jest szatnia, swoje rzeczy należy tam przekazać, a jeżeli jej nie ma, mieć je cały czas na oku.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna KMP w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020