Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
01/08/2023 - 14:30

Zgubiło go nerwowe zachowanie. Młody 19-letni mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

To miała być zwykła rutynowa kontrola drogowa i taka by pewnie była, gdyby policjanci nie zauważyli narkotyków. 19-letni mieszkaniec Sądecczyzny, do którego należała nielegalna substancja, usłyszał już zarzuty. Wkrótce stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się 30 lipca, po północy. Policjanci patrolując ulice Nowego Sącza, zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego Fordem, który na widok oznakowanego radiowozu, zaczął się zachowywać nerwowo. Jak się później okazało, miał ku temu słuszne powody. 

Podczas kontroli, w kieszeni jego spodni policjanci znaleźli dwa woreczki foliowe z suszem roślinnym i białą kryształową substancją.

- Po przebadaniu narkotesterem okazało się, że są to substancje zabronione prawem. 19-latek miał przy sobie ponad gram marihuany oraz prawie pół grama substancji psychotropowej MDPV – informuje kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Zobacz też Co wydarzyło się w nocy w Jasiennej? Policja i straże pożarne pędziły na sygnale

19-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

- Realizując dalsze czynności w miejscu zamieszkania 19-latka, policjanci odnaleźli dodatkowo ponad 25 gramów środków psychotropowych MDPV – dodaje policjantka.

Jeszcze tego samego dnia, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat więzienia. ([email protected] Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu