Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
01/10/2016 - 14:10

Zgroza! Ponad stu nietrzeźwych kierowców

Stu jeden pijanych kierowców i jeden, który kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków – to efekt jednodniowych działań pn. „Alkohol i Narkotyk przeprowadzonych przez policjantów na terenie Małopolski.

Zgroza, ponad stu nietrzeźwych kierowcówGłównym celem akcji, która odbyła się kilka dni temu było eliminowanie z ruchu kierowców będących pod wpływem alkoholu oraz narkotyków. Niestety, mimo apeli policjanci codziennie przerywają jazdę kierującym na „podwójnym gazie”.

Mundurowi wykonali w ciągu jednego dnia prawie 43 tysiące badań na zawartość alkoholu.

Do sprawdzania zawartości alkoholu w organizmie zostały wykorzystane m.in. szybkie testy trzeźwości Alco Blow, które pozwoliły sprawnie przeprowadzić tak dużą liczbę badań.

W efekcie policjanci przerwali dalszą jazdę stu jeden nietrzeźwym kierującym. Ujawnili też jednego kierowcę, który będąc pod wpływem narkotyków prowadził pojazd.

Tego rodzaju akcje prowadzone są systematycznie przez małopolską policję na terenie całego województwa. Przy każdej kontroli drogowej, niezależnie od przyczyny podjęcia interwencji, funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierującego.

Małopolscy funkcjonariusze będą kontynuowali takie kontrole.

Opr. (MACH), źródło: www.malopolska.policja.gov.pl, Fot. KMP w Nowym Sączu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu