Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
22/12/2020 - 12:05

Zgotował piekło własnej rodzinie. Święta spędzi za kratami

Znęcał się nad członkami swojej rodziny. Na szczęście gehenna pokrzywdzonych została przerwana. Sprawca spędzi święta w areszcie, a potem może trafić na pięć lat do więzienia. O jego losie zadecyduje sąd.

Mieszkaniec gminy Nawojowa od dłuższego czasu znęcał się nad swoimi bliskimi. Gehenna pokrzywdzonych została przerwana dopiero kilka dni temu, gdy o sprawie zostali poinformowani policjanci.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Na tym jednak nie koniec, za przestępstwo znęcania grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

- Na przemoc w rodzinie nie można pozostawać obojętnym. Reagujmy, szczególnie w tych trudnych czasach, kiedy osoby pokrzywdzone niejednokrotnie zmuszone są przebywać ze swoimi oprawcami w domu dłużej niż zazwyczaj. Nie zostawiajmy ich samych z tym problemem – apeluje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Zobacz też Trwają poszukiwania zaginionej 18-latki z Florynki. Szuka jej kilkadziesiąt osób

Warto pamiętać, że brak reakcji, to ciche przyzwolenie. Każdy, kto chociażby przypadkowo stał się świadkiem takiego zachowania powinien działać. Przemoc domowa, to zjawisko które się nasila a szybka reakcja może wiele zmienić: uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna policja.pl)Dziękujemy za przesłanie błędu