Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
08/09/2020 - 15:40

Zgotował piekło własnej matce. Znęcał się nad nią od dłuższego czasu

Mieszkaniec gminy Krynica-Zdrój znęcał się nad własną matką. Jej gehenna trwała od dłuższego czasu. Została przerwana dopiero kilka dni temu. Policjanci zatrzymali sprawcę, na wyrok poczeka za kratami.

Kilka dni temu kryniccy policjanci otrzymali dramatyczne zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec gminy Krynica-Zdrój od dłuższego czasu znęca się nad własną matką. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą skrzywdzonej kobiecie i jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę, który zgotował jej piekło. 

Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna trafił za kraty na okres trzech miesięcy. Na tym jednak nie koniec, za popełnione przestępstwo grozi mu kara od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

- Na przemoc w rodzinie nie można pozostawać obojętnym. Reagujmy, szczególnie w tych trudnych czasach, kiedy osoby pokrzywdzone niejednokrotnie zmuszone są przebywać ze swoimi oprawcami w domu dłużej niż zazwyczaj. Nie zostawiajmy ich samych z tym problemem. Warto pamiętać, że brak reakcji, to ciche przyzwolenie – podkreśla podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Każdy, kto chociażby przypadkowo stał się świadkiem takiego zachowania powinien działać. Przemoc domowa, to zjawisko które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić: uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym policja, które w takich sytuacjach służą pomocą.

- Osoby, które poszukują pomocy zachęcamy do skorzystania z nowej, bezpłatnej mobilnej aplikacji pn. „Twój parasol”, zawierającej materiały edukacyjne oraz umożliwiającej dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie, jak również dającej możliwość przesyłania informacji o zdarzeniach przemocowych. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej nie wahaj się powiadomić o tym policji. W trosce o zdrowie i życie twoje i twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny – dodaje policjantka. ([email protected] Fot. Ilustracyjna policja.pl)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)