Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
10/09/2014 - 08:31

Zderzenie dwóch samochodów. Znowu nietrzeźwy kierowca

Gorliccy policjanci zatrzymali 8 września (poniedziałek) kolejnego sprawcę zdarzenia drogowego, który jak się okazało, znajdował się pod wpływem alkoholu. Wskutek wypadku 6-letnia dziewczynka i jej ojciec z obrażeniami ciała trafili do gorlickiego szpitala
Zdarzenie miało miejsce około godziny 14.20 w Sękowej (powiat gorlicki). Kierowca Forda Mondeo na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam doszło do zderzenia z jadącym z przeciwka Volkswagenem Caddy, którym podróżował mieszkaniec Siar ze swoją 6.letnią córką. Obrażeń ciała doznały osoby podróżujące Volkswagenem, które do gorlickiego szpitala.

Jak się okazało, kierowca Forda znajdował się pod działaniem alkoholu. Podane urządzenie wykazało 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi Męciny Wielkiej zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wyobraźnię i trzeźwość na drodze. Pijany kierowca stwarza ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i może być przyczyną tragedii wielu osób. Prosimy również świadków takich zachowań, aby nie pozostawali bierni, nie bali się reagować i powiadamiali odpowiednie służby.

Oprac. (Rob)

Fot. arch.
Źródło: policja.gov.pl
 


Dziękujemy za przesłanie błędu