Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
05/05/2021 - 14:15

Zdemolował wiatę przystanku. Młotkiem wybił wszystkie szyby

Co mu strzeliło do głowy? Zdemolował wiatę przystanku w Czyrnej. Młotkiem budowlanym wybił wszystkie szyby i uszkodził gablotę z rozkładem jazdy autobusów. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem. Może trafić za kraty nawet na pięć lat.

Na trzy tysiące złotych oszacowano straty, jakie spowodował 35-letni mężczyzna, który 2 maja zdemolował wiatę przystanku autobusowego w Czyrnej. Mężczyzna młotkiem budowlanym wybił wszystkie szyby. Jakby tego było mało, uszkodził gablotę z rozkładem jazdy autobusów.

Zobacz też Ciężarówka uderzyła w drzewo. Droga jest już przejezdna [FILM, ZDJĘCIA]

Policjanci zaraz po otrzymaniu zgłoszenia, wspólnie ze strażnikami miejskimi udali się na miejsce. Zastali tam dwóch mieszkańców gminy Krynica-Zdrój. Obaj byli nietrzeźwi. 35-latek, który zdewastował przystanek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Z kolei 49-latek, prawie trzy promile. Podczas interwencji starszy mężczyzna znieważył funkcjonariuszy.

Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do krynickiego komisariatu. Po wytrzeźwieniu i nocy w policyjnej celi, usłyszeli zarzuty. 35-latkowi policjanci przedstawili zarzut uszkodzenia mienia, z kolei 49-latkowi zarzut znieważenia funkcjonariuszy.

 - Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych do roku pozbawienia wolności – informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu