Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
31/07/2019 - 15:15

Zatrzymali pijanego kierowcę. Był poszukiwany przez policję

W drodze powrotnej z Warszawy, funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali w Jurkowie pijanego kierowcę. Jak się okazało, miał odebrane prawo jazdy, był poszukiwany przez policję i miał zakaz opuszczania kraju.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze straży granicznej wystawili wartę honorową podczas obchodów święta policji w Warszawie. Mimo zmęczenia podróżą, w drodze powrotnej do Nowego Sącza zachowali czujność. Przejeżdżając przez Jurków, rzucił im się w oczy samochód, który poruszał się nietypowo.

- Osobowy Volkswagen jechał slalomem od osi do krawędzi jezdni. Ponadto zwalniał do bardzo małych prędkości, podczas wymijania samochodów z naprzeciwka – informują na swojej stronie pogranicznicy.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd. Jak się okazało, samochodem podróżowało dwóch mężczyzn, których wygląd i zachowanie wskazywały, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu.

Przypuszczenia pograniczników potwierdził wezwany na miejsce patrol policji. Zarówno kierowca, jak i pasażer byli nietrzeźwi. Kierujący pojazdem 45-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj byli mieszkańcami powiatu nowosądeckiego.

- Mężczyźni twierdzili, że wracają z pracy w Stuttgarcie. Przyznali, że alkohol zaczęli pić tuż po przekroczeniu granicy polsko – niemieckiej – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Jakby tego było mało, 45-letni kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Okazało się, że ma odebrane uprawnienia do kierowania samochodem. Ponadto miał zakaz opuszczania kraju i był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Zarówno kierowca, jak i pasażer zostali przekazali policjantom z Czchowa, którzy prowadzą w tej sprawie postępowanie.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. Ilustracyjna KOSGDziękujemy za przesłanie błędu