Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
03/12/2018 - 21:05

Zatrzymali go na czerwonym świetle. Był pijany i nie miał prawa jazdy

Dwaj młodzi mężczyźni zatrzymali kierowcę na czerwonym świetle. Nie dość, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, to jeszcze nie posiadał prawa jazdy.

Była niedziela 25 listopada. Tuż przed godziną 13, dwaj młodzi mężczyźni jechali od Kąclowej w kierunku Grybowa. Przed nimi jechał samochód marki Renault, który od razu rzucił im się w oczy. Kierowca ścinał zakręty i jechał całą szerokością jezdni.

- Widząc takie zachowanie młodzi mężczyźni uznali, że kierowca jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu -  informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.  

Zobacz też Tragedia w Gruszowcu: samochód uderzył w pieszego. Mężczyzna nie miał szans

Gdy pojazd zatrzymał się na skrzyżowaniu w Grybowie na czerwonym świetle, mężczyźni natychmiast podbiegli do kierowcy, otworzyli drzwi samochodu, wyłączyli silnik i wyprowadzili kierującego z auta. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Kierowca bełkotał i ledwo stał na nogach.

Mężczyźni natychmiast wezwali policję. Funkcjonariusze już po kilku minutach dotarli na miejsce. Przebadali 33-letniego kierowcę alkomatem. Urządzenie pokazało wynik 3,5 promila. Jakby tego było mało, okazało się, że mężczyzna w ogóle nie ma prawa jazdy. Policjanci zabrali go do izby wytrzeźwień, a samochód przekazali osobie, którą wskazał nietrzeźwy kierowca.

- Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat – wyjaśnia policjantka.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"