Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
18/03/2023 - 08:00

Zaskakujące odkrycie podczas remontu kamienicy. Policjanci szybko przyjechali na miejsce

Podczas remontu kamienicy w centrum miasta, pracownicy firmy remontowej dokonali zaskakującego odkrycia. Na miejscu szybko pojawili się policjanci. Prokurator podejmie decyzję, gdzie trafią znalezione przedmioty.

Podczas remontu kamienicy w centrum Tarnowa, pracownicy dokonali zaskakującego odkrycia. Rozbierając drewnianą konstrukcję dachu, odnaleźli na jednej z krokwi zawinięty karabin, magazynek oraz naboje. Kierownik firmy remontowej o znalezisku natychmiast powiadomił tarnowskich policjantów. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze grupy minersko – pirotechnicznej.

Zobacz też Tragiczny wypadek na budowie. Pracownik zginął w straszny sposób 

Jak się okazało, znaleziony przedmiot to pistolet maszynowy MP40 wyprodukowany w 1941 roku, produkcji niemieckiej. Obok broni znajdował się magazynek oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji kalibru 9 mm.


Niebezpieczne przedmioty zostały zabezpieczone do postępowania, które będzie prowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Nadzór nad czynnościami sprawuje prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. 

- Po zakończonym postępowaniu prokurator podejmie decyzję co stanie się z pistoletem maszynowym. Trafi on do jednego z muzeów na terenie Polski lub zostanie zniszczony – informuje asp. szt. Paweł Klimek z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. ([email protected] Fot. KMP Tarnów)Dziękujemy za przesłanie błędu