Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
03/07/2020 - 12:55

Zarabiali na automatach do gier. Nie uwierzycie, jaka grozi im kara

Automaty do gier hazardowych w Polsce są nielegalne, ale i tak niektórzy próbują zarobić w ten sposób duże pieniądze. W ostatnich dniach celnicy wspólnie z limanowskimi policjantami ujawnili aż jedenaście tego typu urządzeń w jednym z lokali w Mszanie Dolnej.

Funkcjonariusze podejrzewali, że w jednym z budynków na terenie Mszany Dolnej znajdują się nielegalne automaty do gier hazardowych. 24 czerwca postanowili sprawdzić swoje podejrzenia.

Zobacz też Koniec jednorękich bandytów w Nowym Sączu. Automaty do gier znikną od kwietnia

Policjanci wspólnie z celnikami weszli do lokalu. W budynku znaleźli jedenaście automatów do gier. Funkcjonariusze przesłuchali graczy oraz obsługę lokalu, a ujawniony sprzęt zabezpieczyli.

- W trakcie przeszukania pomieszczeń, oprócz automatów funkcjonariusze natrafili również na inne urządzenia służące do załączania gier oraz ich kredytowania, a także na gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych w kwocie kilku tysięcy złotych – wyjaśnia nadkom. Piotr Wąchała z limanowskiej policji.

Zgodnie z obowiązującym prawem, osobie która urządza nielegalne gry hazardowe, jak i właścicielowi lokalu, grozi kara w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Ponadto takie osoby mogą trafić na trzy lata do więzienia.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KPP LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu