Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
13/01/2018 - 11:55

Zapaliła się ciężarówka wioząca węgiel. Strażacy walczyli z ogniem ponad trzy godziny

Nad ranem w miejscowości Bilsku w gminie Łososina Dolna podczas jazdy zapaliła się ciężarówka wioząca węgiel. Kierowcy nic się nie stało, strażacy ugasili pożar samochodu.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono,że na drodze krajowej 75 na pasie w kierunku Nowego Sącza  na podjeździe pod Just doszło do zapalenia się ciągnika siodłowego MAN. Pożarem objęta była cała kabina. Na naczepie znajdował się węgiel - dowiedzieliśmy się od strażaków.  

Mogło dojść ponadto do wybuchu butli gazowej. - Samochodem podróżował sam kierujący, który podjął próbę gaszenia pojazdu przy użyciu gaśnicy proszkowej.  Kierujący poinformował, że w środku znajduje się butla gazowa turystyczna. Pas drogowy był całkowicie zablokowany - dodał oficer dyżurny. 

- Działania strażaków  polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  podaniu jednego prądu piany na palący się ciągnik siodłowy. Po ugaszeni pożaru przystąpiono do dogaszania zarzewi prądem wody. Odnalezioną butlę gazową wyciągnięto z pojazdu i przeniesiono do pobliskiego rowu w którym znajdowała się woda w celu dodatkowego schłodzenia - podsumował strażak tę akcję gaśniczą.

Nie wiadomo jeszcze co było powodem zapalenia się kabiny kierowcy.

MŚ ([email protected]). Fot. PSP Nowy Sącz







Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe