Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
06/11/2019 - 17:30

Zapadł wyrok w sprawie wypadku w Świdniku. Ile lat Rafał R. spędzi w więzieniu?

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku w Świdniku, do którego doszło 20 stycznia 2018 roku. Sąd podtrzymał wyrok, jaki w lipcu usłyszał 21-letni Rafał R., który śmiertelnie potrącił samochodem małżeństwo z dzieckiem. Mężczyzna trafi za kraty na 11 lat. Ponadto ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i będzie musiał wpłacić 60 tys. zł dla rodziny ofiar. Wyrok jest prawomocny.

21-latek został skazany za to, że potrącił śmiertelnie 36-letniego Daniela i jego żonę Roksanę oraz ich 10-letniego syna Oskara. Wszyscy tego feralnego dnia bawili się w Świdniku na jednej imprezie w domu Rafała R., który był ich kolegą. Po imprezie pieszo poszli do Tęgoborzy, żeby zdążyć na autobus do Nowego Sącza. Niestety na przystanek nie dotarli.

Zobacz też Zabił całą rodzinę w wypadku w Świdniku. Dzisiaj usłyszał wyrok

Zostali potrąceni przez samochód, którym kierował 21-latek. Rafał R. nie udzielił im pomocy. Uciekł, a auto ukrył w garażu, potem wrócił na miejsce wypadku i przyglądał się akcji ratunkowej.

Niedługo cieszył się wolnością. Już następnego dnia został zatrzymany przez policjantów. Podczas przesłuchania przyznał się, że kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Śledczy przebadali go, ale w chwili zatrzymania, do którego doszło dopiero po kilkunastu godzinach, był trzeźwy.

Wyrok usłyszał również jego brat, który pomagał zacierać ślady. Odpowiadał przed sądem za utrudnianie postępowania i składanie fałszywych zeznań. Mężczyzna otrzymał karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

RG [email protected], fot. Ilustracyjna / RGDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)