Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
27/07/2016 - 09:40

Zagorzyn/gmina Łącko: Makabryczne odkrycie w lesie - grzybiarz znalazł zwłoki

Grzybiarz znalazł w lesie w Zagorzynie (gmina Łącko) zwłoki nieznanej osoby. Ciało było w stanie rozkładu. Zmarły najprawdopodobniej targnął się na swoje życie. Policja wstępnie wykluczyła, aby do śmierci przyczyniła się inna osoba.

Służby ratownicze zostały zaalarmowane w niedzielę (24 lipca). Tego makabrycznego odkrycia dokonał, rano, grzybiarz, który zapuścił się w trudny teren leśny.

Tożsamość znalezionej osoby jest na razie nieznana. Policja ustala, kto to jest, bo w pierwszej chwili było trudno nawet określić płeć.

Zwłoki nieznane osoby w lesie w Zagorzynie

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowała grupa policyjna wraz z technikiem kryminalistyki. Zwłoki pomogli transportować z lasu strażacy.

Zobacz także: Sądowy finał sprawy śmierci bliźniąt

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu.

- Decyzją prokuratora zwłoki osoby o nieustalonej, na razie, tożsamości zostały zabrane do badań sekcyjnych – mówi Agnieszka Piszczek, zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Sączu. – Autopsja będzie przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie. W jej trakcie zostaną pobrane materiały do badań identyfikacyjnych. Sekcja pozwoli ustalić między innymi przyczynę zgonu tej osoby.

(MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)