Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
30/07/2021 - 15:45

Zagapił się? Nie zdążył wyhamować i roztrzaskał we Frycowej aż trzy samochody

Nie najlepiej rozpoczął się piątek na sądeckich drogach. We Frycowej zderzyły się aż trzy samochody. Jeden z kierowców został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

To nie był najlepszy początek dnia dla kierowcy, który dzisiaj rano przed godziną ósmą, spowodował wypadek na drodze krajowej 75 we Frycowej. Nie dość, że uszkodził trzy samochody, to jeszcze trafił do szpitala. Mężczyzna jadąc w kierunku Nawojowej, prawdopodobnie zagapił się, nie zachował bezpiecznej odległości od znajdującego się przed nim samochodu i najechał na jego tył, a następnie uderzył w przydrożną barierę. Na tym jednak nie koniec. Pojazd, w który uderzył, zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z ciężarówką, która jechała w kierunku Łabowej.

Autami podróżowali sami kierujący. Jeden z nich – sprawca wypadku – skarżył się na ból. Załoga pogotowia ratunkowego, która już po chwili zjawiła się na miejscu, udzieliła mu pomocy, a następnie przewiozła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu na badania.

- Czekamy na informację ze szpitala o obrażeniach kierującego – powiedziała nam oficer dyżurna sądeckiej policji. Wszyscy kierowcy, którzy brali udział w tej kraksie, byli trzeźwi. Funkcjonariusze ustalają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. M. Pakosz, P. Maślanka)Dziękujemy za przesłanie błędu