Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
31/07/2013 - 11:00

Wywrotka motocyklisty w Dąbrowie, zderzenie samochodów w Czerńcu

Wczoraj (30 lipca) w Dąbrowie (gmina Chełmiec) wywrócił się motocykl. Kierujący jednośladem trafił do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu. Pogotowie ratunkowe przywiozło też do SOR-u ciężarną kobietę i 2,5-letnie dziecko. Karetka zabrała ich z Czerńca (gmina Łącko), gdzie zderzyły się lexus i fiat brava.
Do zdarzenia w Dąbrowie doszło około godz. 11 na trasie Nowy Sącz-Kraków. W akcji ratowniczej brały udział straż pożarna (ratownicy z Nowego Sącza), policja i pogotowie ratunkowe.
- Po dotarciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący motocyklem marki Yamaha wywrócił się na jezdnię – powiedział naszemu portalowi bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.
Motocyklista jechał sam. Strażacy założyli kierującemu na szyję kołnierz ortopedyczny stabilizujący kręgi a potem ułożyli go na desce ortopedycznej. Poszkodowanym zajął się zespół pogotowia ratunkowego. Mężczyznę przewieziono do szpitala.
Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu trafiła też niebawem ciężarna kobieta wraz z 2,5-letnim dzieckiem. Karetka pogotowia ratunkowego przywiozła oboje z Czerńca (gmina Łącko), gdzie zderzyły się lexus i fiat brava.
(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu