Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
05/08/2019 - 12:20

Wypadek w Żegiestowie. Autami jechało osiem osób, w tym dzieci. Są ranni

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala po zderzeniu samochodów w Żegiestowie. Autami podróżowało aż osiem osób, w tym troje dzieci. Przez cztery i pół godziny na drodze były utrudnienia w ruchu.

W minioną niedzielę 4 sierpnia, tuż po godzinie 14 w Żegiestowie na łuku drogi zderzyły się dwa samochody. Autami podróżowało aż osiem osób, w tym troje dzieci. Wszyscy samodzielnie wyszli z uszkodzonych pojazdów. Na kolizję najechał lekarz, który akurat tamtędy przejeżdżał. Udzielił on pomocy poszkodowanym. Po chwili przyjechali strażacy z Żegiestowa, Muszyny i Krynicy, a także pogotowie i policja.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Ptaszkowej. Aż siedem osób rannnych

Ratownicy medyczni przebadali rannych i udzielili im pomocy medycznej. Dwie osoby dorosłe zostały przewiezione do szpitala na badania. Pozostałym podróżnym nic poważnego się nie stało. Pozostali oni na miejscu zdarzenia.  

Samochód Audi A3 po zdarzeniu zatrzymał się na jednym pasie jezdni, a Toyota Corolla znajdowała się na dachu w pobliskim rowie, dlatego podczas akcji ratunkowej droga była całkowicie zablokowana. Gdy karetka zabrała już ranne osoby do szpitala, strażacy udrożnili jeden pas jezdni i ruch odbywał się wahadłowo. Utrudnienia trwały przez cztery i pół godziny.

Gdy policjanci zakończyli czynności dochodzeniowe, uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową.

RG [email protected] Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu