Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
21/07/2016 - 08:15

Wypadek w Wojnarowej: ciężarówka w rowie, kierowca i pasażer mieli szczęście

O szczęściu mogli mówić dwaj pasażerowie samochodu ciężarowego, który w Wojnarowej wyleciał z drogi, wpadł do skarpy i przewrócił się na lewy bok. Wszystko przez kierowcę Nissaana, który zajechał ciężarówce drogę i....spokojnie odjechał. Na szczęście nikt nie został ranny.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu. Wezwani na miejsce strażacy relacjonują, że ciężarówka leżała w skarpie, był przewrócony na lewy bok i opierał się o drzewo. Samochodem podróżowały dwie osoby. Na szczęście, nie odniosły żadnych obrażeń.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że  kierowca ciężarówki wyprzedzał dwa samochody -  Nissana oraz Volkswagena. W pewnym momencie kierujący Nissanem nie upewnił się czy nie jest wyprzedzany przez inny pojazd i zjechał  na lewy pas jezdni. Żeby uniknąć zderzenia, kierowca ciężarówki  zjechał na lewe pobocze i wpadł do przydrożnego rowu.

- Kierujący samochodami marki Nissan i Volkswagen  oddalili się z miejsca zdarzenia. Kierowca ciężarówki był trzeźwy, nie korzystał z pomocy medycznej. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia są wyjaśniane w postepowaniu, które prowadzi Komisariat Policji w Grybowie - informuje Justyna Basiaga, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.  

Leżąca w rowie ciężarówka spowodowała, że ruch na jezdni odbywał się wahadło.

Dwie godziny zajęło strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Sącza  oraz jednostek OSP Korzenna i Wojnarowa wyciągnięciu ciężarówki z rowu  i uprzątniecie jezdni.  Miedzy innymi należało zasypać sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne z uszkodzonego pojazdu. (ami)

Wojnarowa: ciężarówka w rowie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe