Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
18/09/2016 - 15:50

Wypadek w Ujanowicach. Rozbite auta, jeden kierowca zniknął z miejsca zdarzenia

Niespokojnie było w sobotni wieczór na drogach Limanowszczyzny. W Ujanowicach (gmina Laskowa) zderzyły się czołowo dwie osobówki. Dwie ranne osoby zostały zabrane do szpitala. Jedną z nich strażacy uwalniali z kompletnie rozbitego Daewoo. Niezbędny był specjalistyczny sprzęt hydrauliczny. Funkcjonariusze szukali kierowcy drugiego pojazdu, który jak informuje limanowska policja, oddalił się z miejsca zdarzenia. Dzisiaj przed południem mundurowi zatrzymali 27-latka, który najprawdopodobniej kierował tym pojazdem.

Wypadek wydarzył się na drodze powiatowej Łososina Dolna–Laskowa–Młynne około godz. 20.30.

W centrum Ujanowic zderzyły się dwie osobówki – Ford Focus i Daewoo Lanos. W rozbitym Daewoo Lanos zakleszczona została jedna osoba. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, by wydobyć ją z pojazdu. 

Groźny wypadek w Ujanowicach

Karetki Pogotowia Ratunkowego zabrały z miejsca zdarzenia do szpitala w Limanowej dwie ranne osoby.

Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowała policyjna grupa wypadkowa. Do Ujanowic przyjechał policyjny przewodnik z psem tropiącym. Funkcjonariusze szukali drugiego kierowcy. Teren w pobliżu miejsca zdarzenia był dokładnie przeszukiwany. Sprawdzali go również strażacy z PSP w Limanowej i z OSP w Laskowej oraz Ujanowic. Wczoraj poszukiwania te nie przyniosły, niestety efektu.

Droga powiatowa przez kilka godzin była zablokowana.

Zobacz także: Co się stało na drodze w Laskowej? Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

- Funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący samochodem Ford Focus jadąc w kierunku Limanowej na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym Daewoo – powiedziała portalowi Sądeczanin.info mł. asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji. - W wyniku zdarzenia 35-letni kierowca pojazdu Daewoo został zabrany do szpitala. Kierujący Fordem oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejscu zdarzenia był natomiast 33-letni pasażer tego pojazdu. Mężczyzna był nietrzeźwy.

Pogotowie Ratunkowe zabrało go także do szpitala. Pasażer Forda przeszedł w szpitalu badania.

- W związku z tym, że nie chciał podać, kto kierował samochodem w chwili zdarzenia, został osadzony w policyjnym areszcie – dodaje rzeczniczka limanowskiej policji.

Groźny wypadek w Ujanowicach

Dzisiaj przed południem policjanci zatrzymali 27-latka, który prawdopodobnie wczoraj wieczorem kierował osobowym Fordem.

Sprawą zajmuje się limanowska policja.

(MACH), Fot. OSP w Laskowej.

Groźny wypadek w Ujanowicach, kierowca zniknął z miejsca zdarzenia


Dziękujemy za przesłanie błędu