Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
09/08/2018 - 20:50

Wypadek w Łęce: kierowca cysterny usłyszał zarzuty. Grozi mu 8 lat więzienia

Mężczyzna, który spowodował wypadek w Łęce, usłyszał dzisiaj zarzuty. Za kratami może spędzić od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Został przesłuchany przez prokuratora.

Prokurator przedstawił  sprawcy wypadku w Łęce zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

- W tej chwili prokurator przesłuchuje mężczyznę w charakterze podejrzanego – informuje w rozmowie z Sądeczaninem prokurator Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Zobacz też Wypadek w Łęce. W miejscu tragedii płoną znicze, a samochody zwalniają [WIDEO]

Wciąż nie wiadomo, jak to się stało, że 48-letni mężczyzna zjechał cysterną na przeciwny pas jezdni i staranował aż trzy samochody. Funkcjonariusze przebadali go na obecność alkoholu w organizmie, ale okazało się, że był trzeźwy. Kierowca znał doskonale tę drogę, bo często jeździł tą trasą.

Okoliczności tragicznego wypadku będą wyjaśniać policjanci z sądeckiej komendy wspólnie z prokuratorem. Nieoficjalnie mówi się, że kierowca chwilę przed zderzeniem z samochodami mógł zasłabnąć, sięgać po butelkę z wodą albo patrzeć w ekran telefonu komórkowego.

RG, fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu