Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
24/02/2017 - 18:10

Wypadek na ul. Piotra Skargi. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia

Wczoraj na ul. Piotra Skargi w Nowym Sączu samochód potrącił 52-latka i jego 11-letniego syna. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Gdy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, mężczyzna sam zgłosił się do komendy policji.

O zdarzeniu informowaliśmy wczoraj wieczorem.

Zobacz: Mężczyzna i dziecko potrąceni na ul. Piotra Skargi.

Dzisiaj więcej informacji na temat tego zdarzenia przekazała portalowi Sądeczanin.info rzeczniczka prasowa sądeckiej policji mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak.

Okazało się, że wczoraj po godz. 18.00 grupa osób podeszła do policjantów patrolujących okolice Rynku, informując ich, że kilka minut wcześniej doszło do potrącenia pieszych na ulicy Piotra Skargi. Policjanci natychmiast poinformowali o tym fakcie służby medyczne i oficera dyżurnego sądeckiej komendy.

- Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i w rozmowie ze świadkami ustalili jego przebieg – mówi rzeczniczka policji.

W tym czasie załoga karetki pogotowia przewiozła poszkodowanych w wypadku: 52-latka i jego 11-letniego syna do sądeckiego szpitala.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący Fordem Mondeo, jadąc od strony Rynku w kierunku ulicy Piotra Skargi potrącił dwie osoby przechodzące najprawdopodobniej w pobliżu przejścia dla pieszych i odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku ulicy Tarnowskiej – informuje mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak. - Funkcjonariusze pracujący na ul. Piotra Skargi zabezpieczyli tablicę rejestracyjną. Mundurowi szybko ustalili właściciela pojazdu. W międzyczasie mężczyzna, który prowadził Forda sam zgłosił się do komendy. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość osiemnastolatka.

Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu.

Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśnia sądecka policja.

(MACH), źródło: KMP w Nowym Sączu.







Dziękujemy za przesłanie błędu