Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
17/09/2018 - 15:00

Wypadek na ul. Królowej Jadwigi. Śledczy ustalają, jak doszło do potrącenia

80-letni mężczyzna, który został potrącony na przejściu dla pieszych wciąż przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki. Śledczy ustalają, jak doszło do tego wypadku.

Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w piątkowe popołudnie (14 września) na ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu. 80-letni mężczyzna wciąż przebywa w sądeckim szpitalu. Jego stan jest poważny.

Zobacz też Dramatyczny wypadek na ul. Królowej Jadwigi. Samochód potrącił mężczyznę

Przypomnijmy. Dramat rozegrał się około godziny 13.30. Mężczyzna podróżujący samochodem marki Citroen na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 80-latka. Ratownicy udzielili rannemu pomocy medycznej i zabrali do szpitala w Nowym Sączu.

- Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej policji, którzy rozpytali świadków tego zdarzenia, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. - Wszystkie wykonane przez nich czynności oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Funkcjonariusze przebadali kierowcę alkomatem, ale urządzenie nic nie wykazało. Mężczyzna był trzeźwy.

- Pieszemu z uwagi na obrażenia ciała i brak możliwości sprawdzenia stanu trzeźwości, pobrano krew do badań – dodaje policjantka.

RG [email protected], Fot. Eryk Kowalski Dziękujemy za przesłanie błędu