Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
14/06/2021 - 17:00

Wypadek: motocyklista uderzył w betonowy przepust. Lekarze walczą o jego życie

Limanowscy policjanci starają się odtworzyć przyczyny dramatycznego wypadku, który w minioną sobotę (12 czerwca) o godzinie szesnastej, wydarzył się w Mordarce koło Limanowej. Na drodze krajowej numer 28 samochód Kia zderzył się z motocyklem. Kierujący jednośladem wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust.

Tak jak już informowaliśmy na łamach „Sądeczanina”, stan poszkodowanego mężczyzny był bardzo ciężki, dlatego załoga pogotowia ratunkowego wezwała śmigłowiec. Latająca karetka przetransportowała nieprzytomnego motocyklistę do jednego z krakowskich szpitali, gdzie teraz lekarz walczą o jego życie.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 22-letni mężczyzna, który podróżował samochodem Kia Sportage, doprowadził do zderzenia bocznego z 37- letnim motocyklistą, który w tym czasie prawidłowo wyprzedzał pojazd. Mężczyzna  kierujący samochodem w chwili wypadku był trzeźwy.

- Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali czynności z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, które nadzorował asesor Prokuratury Rejonowej w Limanowej – wyjaśnia asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu