Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
22/08/2018 - 12:15

Wyładowali swoją agresję na kiosku, tablicach i koszu. Co im za to grozi?

Łamali, kopali i wyrywali z ziemi tablice informacyjne, kosz, metalowy kiosk i reklamy. Teraz wandale będą tłumaczyć się przed sądem. Grozi im 7,5 roku więzienia.

W miniony weekend w nocy z soboty na niedzielę (18/19 sierpnia) ktoś zniszczył w Rytrze tablice reklamowe i metalowy kiosk do sprzedaży warzyw. Mieszkańcy z samego rana powiadomili policjantów z Piwnicznej-Zdroju. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny miejsca, które zostało zdewastowane.

W międzyczasie policjanci zostali poinformowani, że zniszczona została tablica informacyjna i kosz na śmieci, który znajduje się przed placem zabaw. Mundurowi zabezpieczyli monitoring i ustalili rysopisy trzech mężczyzn, którzy byli podejrzewani o popełnienie tego przestępstwa.


Policjanci bardzo szybko ustalili miejsca, w których mieszkali sprawcy. Funkcjonariusze zapukali do ich drzwi i zatrzymali 29 i 27-latka. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnych aresztach. Brakowało jeszcze 23-latka. Policjanci ustalili, że może przebywać na szlaku i mieć zranioną nogę.

W międzyczasie otrzymali informację od ratowników medycznych o agresywnym mężczyźnie z krwawiącą raną nogi. Lekarze udzielili 23-latkowi pomocy medycznej w szpitalu, a następnie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyźni byli pijani. Gdy wytrzeźwieli zostali przesłuchani. Policjanci przedstawili im zarzuty uszkodzenia mienia. Jak się okazało, przestępcy uszkodzili tablice reklamowe rzucając nimi, kopiąc je i skacząc po nich. Swoją agresję skierowali także na metalowy kiosk. Następnie wyrwali z ziemi i połamali tablicę informacyjną znajdującą się przy placu zabaw i pogięli metalowy kosz na śmieci. Na ich drodze pojawiła się też drewniana tablica usytuowana w pobliżu szlaku na Obłazy Ryterskie, którą również wyrwali z ziemi i połamali.

Teraz mężczyźni będą tłumaczyć się przed sądem. Grozi im 7,5 roku więzienia.

RG [email protected], Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)