Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
14/08/2020 - 12:50

Wyglądało strasznie. Ciężarówka przewróciła się na bok na DK-75 w Witowicach

Pechowo rozpoczął się piątek na sądeckich drogach. W Witowicach Dolnych samochód ciężarowy z nieznanych przyczyn zjechał z drogi krajowej numer 75 i przewrócił się na bok. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Dochodziła godzina 7, jak na drodze krajowej numer 75 w Witowicach Górnych w pobliżu skrętu na Łęki doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Samochód ciężarowy nagle zjechał z „krajówki” i przewrócił się na bok. Pojazdem podróżował sam kierowca. Mężczyzna wyszedł o własnych siłach z samochodu. Nie skarżył się na żadne dolegliwości. Miał jedynie drobne otarcia.

Zobacz też Jak doszło do dramatycznego wypadku na DK-75? Mamy nagranie, zobaczcie sami

Bardzo szybko na miejsce wypadku dotarły straże pożarne, pogotowie ratunkowe i policja. Ciężarówka znajdowała się na boku poza drogą i nie utrudniała ruchu na drodze krajowej.

Załoga pogotowia ratunkowego przebadała poszkodowanego kierowcę, ale nie było potrzeby, aby jechał do szpitala.

Strażacy zabezpieczyli pojazd i na tym zakończyli akcję. Właściciel ciężarówki zadeklarował, że samodzielnie zajmie się postawieniem samochodu na koła. Na miejscu pozostali policjanci, którzy ustalali przebieg i przyczyny wypadku.

Jak udało nam się dowiedzieć od oficera dyżurnego sądeckiej policji, kierowca ciężarówki nie zachował ostrożności, zjechał na pobocze, doprowadzając do wywrócenia pojazdu. Mężczyzna był trzeźwy.

RG [email protected] Fot. OSP Łososina Dolna, Karol Kałęka Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe