Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
12/06/2023 - 13:20

Wszystko spłonęło, pozostały jedynie zgliszcza. Straty są ogromne [ZDJĘCIA]

Pięćdziesięciu dziewięciu strażaków przez ponad trzy godziny gasiło pożar budynku gospodarczego w Ptaszkowej. Ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie i gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, obiekt był już cały w płomieniach. Słup czarnego dymu, wydobywający się z płonącego budynku, był widoczny z bardzo daleka.


Pożar wybuchł w niedzielne przedpołudnie. Najpierw w gminie Grybów było słychać syreny strażackie, a chwilę później pędzące na sygnale w kierunku Ptaszkowej wozy. To mogło oznaczać tylko jedno - doszło do jakiegoś nieszczęścia. I rzeczywiście. Okazało się, że w Ptaszkowej płonie drewniany budynek gospodarczy. Już z daleka było widać słup dymu wydobywający się z palącego się obiektu.

Zobacz też Wielki pożar w Ptaszkowej. Płomienie i kłęby dymu widać z daleka  

Gdy już po chwili pierwsi strażacy dotarli na miejsce, ich oczom ukazał się dramatyczny obraz. Stodoła była cała w ogniu.

- Strażacy zabezpieczyli miejsce i podali prądy wody w natarciu na płonący budynek. Wodę dowozili z płynącego w pobliżu potoku – informuje st. bryg. Paweł Motyka, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Walka z żywiołem trwała ponad trzy godziny. W tym czasie pięćdziesięciu dziewięciu strażaków gasiło pożar. Niestety niewiele udało się uratować. Wszystko spłonęło doszczętnie. Straty jakie ponieśli właściciele budynku są ogromne.

Jak na razie nie wiadomo, jak doszło do tego pożaru. Przyczyny będą ustalać policjanci. ([email protected] Fot. PSP Nowy Sącz, OSP Ptaszkowa, OSP Grybów-Biała)

Wszystko spłonęło, pozostały jedynie zgliszcza. Straty są ogromne
Pięćdziesięciu dziewięciu strażaków przez ponad trzy godziny gasiło pożar budynku gospodarczego w Ptaszkowej. Ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie i gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, obiekt był już cały w płomieniach. Słup dymu wydobywający się z płonącego budynku był widoczny z bardzo daleka.


Dziękujemy za przesłanie błędu