Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
05/05/2023 - 12:40

Wszedł na słup i chciał skończyć ze swoim życiem. Liczyła się każda sekunda

W nocy z czwartku na piątek strażacy, policjanci i ratownicy medyczni pędzili przez powiat gorlicki. Jak wynikało ze zgłoszenia, jeden z mieszkańców chce popełnić samobójstwo. Sytuacja była niezwykle poważna.

Próba samobójcza w powiecie gorlickim

W ostatnim czasie niemal każdego dnia dochodzi w regionie do próby samobójczej lub odnajdowane są zwłoki. Tragedia rozegrała się chociażby 3 maja w Ubiadzie, gdzie w lesie powiesił się mężczyzna. Wcześniej, znaleziony został martwy mieszkaniec Mogilna. Także końcówka poprzedniego miesiąca obfitowała w dramatyczne doniesienia. Niestety, to nie koniec…

Znowu wszystkie służby zostały postawione na równe nogi. Tym razem bardzo niebezpiecznie zrobiło się w nocy z czwartku na piątek. Zgłoszenie wpłynęło około godziny 23. Wszystko działo się w Staszkówce (powiat gorlicki). Ratownicy natychmiast udali się na miejsce.

Przeczytaj koniecznie: 10 najgorszych w skutkach mitów o samobójstwach

Sytuacja była poważna. Jak przekazał nam dyżurny gorlickiej straży, mężczyzna wyszedł na słup wysokiego napięcia i chciał popełnić samobójstwo. Liczyła się zatem każda sekunda. Na szczęście udało się go sprowadzić na ziemię zanim zrobił sobie krzywdę. W tym przypadku wszystko dobrze się skończyło.

- Mieszkaniec gminy Moszczenica został zabrany na konsultacje do szpitala – informuje asp. szt. Gustaw Janas, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach. W akcji brali udział policjanci, ratownicy medyczni, strażacy z Gorlic oraz druhowie z OSP Moszczenica i OSP Staszkówka.

Jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych?

Wiele osób, zanim zdecyduje się na popełnienie samobójstwa, wcześniej mówi innym o swoich problemach. Niestety, ich komunikaty bywają zagłuszane przez otoczenie, które nie dopuszcza możliwości zachorowania na depresję w swojej rodzinie. Ta choroba nie jest oczywiście jedynym, ale pozostaje bardzo częstym i ukrytym powodem zamachów.

Jeśli widzimy, że ktoś zmaga się z problemami, to nie lekceważmy ich. Pomóżmy. Być może uchronimy taką osobę przed popełnieniem desperackiego czynu. Nie odwracaj oczu – reaguj!

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • 800 121 212.pl strona Dziecięcego Telefonu Zaufania 800121212.pl

NIE ODWRACAJ WZROKU! REAGUJ!

([email protected], fot.:JM/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu