Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
05/05/2020 - 14:10

Wstrząsające! W biały dzień w Nowym Sączu zaatakował nożem 22-latka

Na ulicy Piątkowskiej w Nowym Sączu rozegrały się sceny, jak z dobrego filmu kryminalnego. W biały dzień młody mężczyzna zaczepił 22-latka, a następnie przewrócił go i kłuł nożem sprężynowym. Jakby tego było mało, ukradł mu telefon, dokumenty i kartę bankomatową. Na wyrok poczeka za kratami.

Te dramatyczne sceny rozegrały się 23 kwietnia. Tuż przed godziną 18 w pobliżu ulicy Piątkowskiej w Nowym Sączu, młody mężczyzna zaczepił 22-latka, a następnie przewrócił go i kłuł nożem sprężynowym.

- Podczas szarpaniny z kieszeni pokrzywdzonego wypadł smartfon oraz portfel. Sprawca pospiesznie zabrał urządzenie, dokumenty oraz kartę bankomatową i odszedł z miejsca zdarzenia – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Zobacz też Znamy wyniki sekcji zwłok 32-latka z Piwnicznej. Prowadzone są dwa śledztwa

Poszkodowany 22-latek poszedł za sprawcą, prosząc go, aby ten oddał mu jego własność. Agresor zgodził się zwrócić mu dokumenty, ale z telefonu nie zamierzał rezygnować.

- W pobliżu jednej z posesji ponownie zaatakował i używając noża, ranił swoją ofiarę, jednocześnie grożąc by nie zgłaszała sprawy na policję – dodaje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak.

Zobacz też Chciała popełnić samobójstwo. Uratował ją SMS wysłany do znajomego

Szarpaninę zauważyła osoba postronna, która udzieliła pomocy pokrzywdzonemu i wezwała policję. Patrol bardzo szybko dotarł na miejsce i zatrzymał agresywnego mężczyznę. 24-letni przestępca został przewieziony do sądeckiej komendy, gdzie usłyszał aż trzy zarzuty – kradzieży rozbójniczej, spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz używania przemocy i gróźb w celu wywarcia wpływu na pokrzywdzonego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego 24-latka środków zapobiegawczych. Mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna KWP KrakówDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)