Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
05/05/2020 - 19:00

Wpadł na gorącym uczynku. Teraz może trafić za kraty nawet na trzy lata

Ukrainiec, który ma obywatelstwo polskie i od jakiegoś czasu mieszka w Nowym Sączu, chciał zarobić duże pieniądze. Myślał, że uda mu się przechytrzyć śledczych. Miał jednak pecha. Wpadł na gorącym uczynku. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Może trafić nawet na 3 lata do więzienia.

Policjanci zatrzymali w Limanowej mieszkańca Nowego Sącza, u którego w samochodzie znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Śledczy przeszukali także jego miejsce zamieszkania w Nowym Sączu. W garażu, który 53-latek wynajmował, znaleźli tytoń i papierosy, które również były bez polskich znaków akcyzy.

- Wśród ujawnionych nielegalnych przedmiotów policjanci zabezpieczyli 77120 sztuk papierosów i 96 kg krajanki tytoniowej – informuje asp. Jolanta Mól z limanowskiej policji.


Zobacz też Wstrząsające! W biały dzień w Nowym Sączu zaatakował nożem 22-latka

Śledczy zatrzymali mężczyznę i postawili mu zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna. Mundurowi zabezpieczyli mienie podejrzanego w kwocie 90 tys. zł. Jak informują policjanci, naraził Skarb Państwa na stratę ponad 180 tys. zł.

RG [email protected], Fot. KWP KrakówDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)