Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
10/06/2021 - 13:35

Wpadł na gorącym uczynku. Może trafić za kraty nawet na trzy lata

Nie dość, że przewoził w samochodzie amfetaminę, to jeszcze prawdopodobnie kierował autem pod wpływem środków odurzających. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Może trafić za kraty nawet na trzy lata.

Sądeccy policjanci patrolując ulice Nowego Sącza, na Tarnowskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. Po krótkiej rozmowie z kierowcą funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu albo środków odurzających. W pierwszej kolejności mundurowi skontrolowali dokumenty oraz stan trzeźwości. Te były bez uwag. Natomiast badanie przeprowadzone narkotesterem wskazało, że kierujący może być pod wpływem środków psychotropowych. Jakby tego było mało, policjanci w samochodzie znaleźli woreczek z białym proszkiem.

- Mężczyzna został zatrzymany. W szpitalu pobrano od niego krew do badań na obecność środków odurzających, po czym 33-latek został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych sądeckiej komendy. Mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy. Przeprowadzone badanie wykazało, że substancja zabezpieczona w pojeździe mężczyzny to amfetamina – informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych. Śledczy wciąż jeszcze czekają na wyniki badania krwi. Jeśli okaże się, że prowadził samochód pod wpływem środków odurzających, wówczas odpowie również za to przestępstwo. Grozi mu do trzech lat więzienia. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Zbigniew Konieczek Sądeczaninem 2020 Roku