Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
09/05/2023 - 07:30

Właściciel sądeckiej firmy ma poważne problemy. Nielegalnie zatrudniał 69 osób

Właściciel wielkiej firmy transportowej działającej na Sądecczyźnie, ma poważne problemy. Kontrola funkcjonariuszy straży granicznej wykazała wiele nieprawidłowości. Jak się okazało, nielegalnie zatrudniał aż 69 osób.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę w jednej z dużych firm transportowych działających na Sądecczyźnie. W firmie zatrudnionych jest 396 cudzoziemców, którzy pracują jako kierowcy. Większość z nich, bo aż 321, to Ukraińcy. Wśród pracowników są również Gruzini, obywatele Sri Lanki, Białorusi, Rosji, Mołdawii, Indii, Uzbekistanu i Tunezji.

Zobacz też Przyszedł do sądeckiego szpitala po receptę, grozi mu 5 lat więzienia. Nie uwierzycie co zrobił

Kontrola przeprowadzona przez funkcjonariuszy straży granicznej wykazała wiele nieprawidłowości. Jak się okazało, właściciel nielegalnie powierzał pracę 69 Ukraińcom. Jakby tego było mało, nie dopełnił obowiązku powiadomienia urzędu pracy o podjęciu pracy przez 21 obcokrajowców i nie poinformował o niepodjęciu albo zakończeniu pracy przez 9 cudzoziemców.

- W związku z zaistniałą sytuacją, wobec pracodawcy zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające i sporządzony wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu kara do 30 tysięcy złotych. Natomiast dane cudzoziemców zostaną zastrzeżone w bazach Straży Granicznej – informuje Justyna Drożdż z biura prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. ([email protected] Fot. Ilustracyjna KOSG)Dziękujemy za przesłanie błędu