Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
08/09/2021 - 00:25

Właściciel sądeckiej firmy będzie miał problemy. Zatrudniał nielegalnie 287 osób

Właściciel jednej z wielkich sądeckich firm będzie miał problemy. Zatrudniał nielegalnie aż 287 cudzoziemców z Ukrainy, Mołdawii i Białorusi. Grozi mu kara grzywny w wysokości od tysiąca do nawet trzydziestu tysięcy złotych.

Funkcjonariusze straży granicznej przeprowadzili kontrolę w jednej z dużych, sądeckich firm, w której pracuje aż 509 cudzoziemców. Jak się okazało, aż 287 pracowników z Ukrainy, Mołdawii i Białorusi, było zatrudnionych w firmie nielegalnie.

- Na innych warunkach, niż w posiadanym zezwoleniu na pracę właściciel zatrudnił 132 obcokrajowców, na innych warunkach niż w posiadanym zezwoleniu na pobyt czasowy i pracę 52 osoby oraz  172 cudzoziemców zatrudnił bez wymaganego przepisami zezwolenia na pracę – informuje Justyna Drożdż z referatu prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Zarówno wobec cudzoziemców, jak i pracodawcy pogranicznicy wszczęli postępowanie wyjaśniające. Za nielegalne zatrudnianie obcokrajowców grozi mu kara grzywny w wysokości od tysiąca do nawet trzydziestu tysięcy złotych. ([email protected] Fot. KOSG)Dziękujemy za przesłanie błędu