Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
07/09/2021 - 15:40

Włamali się na plebanię. Sprawcy skradli blisko 30 tysięcy złotych

Najpierw złodzieje ukradli miedziane rynny z kościołów w Mszanie Dolnej i Kasince Małej. Potem w Laskowej zabrali ze świątyni pieniądze i wyposażenie. Teraz włamali się na plebanię w Krosnej i skradli blisko 30 tysięcy złotych.

Wszystko wskazuje na to, że na Limanowszczyźnie grasuje szajka złodziei. Najpierw początkiem sierpnia ukradli miedziane rynny z kościołów w Mszanie Dolnej i Kasince Małej.

Potem włamali się do kościoła Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej, zabierając pieniądze i wyposażenie świątyni o łącznej wartości kilkuset złotych. Jakby tego było mało, włamując się do świątyni wyrządzili sporo szkód, powodując straty w wysokości około dziesięciu tysięcy złotych.

Teraz ofiarą przestępców padła parafia w Krosnej. W nocy z soboty na niedzielę (4/5 września) sprawcy włamali się na plebanię, skąd skradli blisko 30 tysięcy złotych. O przestępstwie niezwłocznie została poinformowana policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i szukają sprawców włamania. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu