Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
04/08/2020 - 13:40

Włamali się do domu i ukradli sprzęt RTV. Wpadli już po kilku godzinach

Aż dziesięć lat więzienia grozi mężczyznom, którzy kilka dni temu włamali się do jednego z domów w Męcinie i ukradli sprzęt RTV. Sprawcy myśleli, że pozostaną bezkarni i uda im się przechytrzyć stróżów prawa. O tym jak bardzo się mylili, przekonali się kilka godzin później, gdy zostali zatrzymani przez patrol policji.

Kilka dni temu, a dokładnie 28 lipca nieznani sprawcy włamali się do jednego z domów w Męcinie. Gdy około godziny 22 właściciel budynku przyjechał na swoją posesję, zauważył wybitą szybę w jednym z okien. O włamaniu natychmiast powiadomił policję.

Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres i ustalili, że sprawcy skradli telefon, telewizor, odtwarzacz DVD oraz dwie lampy od ciągnika. Oficer dyżurny limanowskiej policji przekazał wszystkim patrolom informacje o włamaniu i kradzieży.

Zobacz też Wypadek karetki pogotowia w Nowym Sączu. Ranny ratownik i matka z dzieckiem

Policjanci z Limanowej i Łukowicy już po kilku godzinach zlokalizowali i zatrzymali do kontroli  pojazd marki Suzuki. Jechało  nim trzech mężczyzn w wieku 33, 46  oraz  54 lat podejrzanych o popełnienie przestępstwa. W samochodzie, którym podróżowali, funkcjonariusze znaleźli część skradzionych przedmiotów.

Jakby tego było mało, 54-latek który kierował samochodem był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2,7 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Cała trójka została zatrzymana. Przestępcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

RG [email protected] Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)